pátek 25. září 2020 Zlata

Gymnázium Rokycany bude jako první v kraji vyučovat v angličtině

Rokycanské gymnázium připravuje jako první krajská střední škola v Plzeňském kraji výuku v angličtině. Reaguje tak na zvýšenou poptávku rodičů, kteří své děti směřují na zahraniční vysoké školy. Výuka v angličtině začne v září 2020, řekla náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová (Koalice pro Plzeňský kraj).

"Nový ředitel gymnázia, který je rok ve funkci, přišel s výborným nápadem, jak dále posílit kvalitu gymnaziálního vzdělávání, a to mimo krajské město. Chystáme se tam zavést IB program (mezinárodní maturitu), tedy dvouleté studium v angličtině s mezinárodní certifikovanou maturitní zkouškou z několika vymezených předmětů," uvedla. Kraj musí sehnat garanty odborné výuky a certifikovat program organizací International Baccalaureate, která od roku 1968 zastřešuje země EU i USA.

Krajská rada už v pondělí schválila záměr, aby si kraj mohl naplánovat v rozpočtu finanční nároky. "Bude to jediné gymnázium, které bude realizovat prestižní mezinárodní projekt, jenž umožní studentům bezproblémový přechod na zahraniční vysoké školy," uvedla náměstkyně.

"Může to být příklad i pro jiné školy. Zásadně to zvedne prestiž gymnázia, protože spousta dětí má cíl studovat v zahraničí bakalářské nebo magisterské studium," řekl hejtman Josef Bernard (ČSSD).

Půjde o dvouletou výuku na standardním všeobecném gymnáziu. "Děti si budou moci vybrat sedm předmětů v angličtině z celého spektra podle toho, na jakou vysokou školu mají namířeno," řekla náměstkyně.

Mezinárodní maturita je nabízena ve 146 zemích světa. V ČR se do ní nejvíce zapojují soukromá gymnázia. Její výsledek uznávají univerzity po celém světě, včetně nejprestižnějších, na některých nahrazuje přijímací zkoušky. Mezinárodní maturita láká stále víc českých studentů, i když je těžší.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, školy, správa, střední, Rokycany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.