čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Plzeň zřejmě od čtvrtka uzavře mateřské školy

Plzeň pravděpodobně od čtvrtka uzavře i mateřské školy, které zřizuje. Na návrh městských obvodů bude o úplném uzavření školek rozhodovat na mimořádném jednání ve středu odpoledne rada města, sdělila dnes mluvčí radnice Eva Barborková.

"Na základě pokynu primátora města Plzně Martina Baxy (ODS) a radní pro oblast školství Lucie Kantorové (ANO) dnes proběhlo jednání se starosty a místostarosty plzeňských městských obvodů, které mají na starosti mateřské školy. Zástupci obvodů ještě dnes doporučí mateřským školám, aby hned zítra, tedy ve středu 11. března, omezily provoz mateřských škol v maximálním rozsahu," řekla mluvčí.

Předpokládá se, že rada města doporučí ředitelům školek úplné přerušení provozu na dobu neurčitou od čtvrtka. "Město proto prosí rodiče, aby ve středu 11. března děti do školky nedávali, pokud se o ně mohou postarat sami či zajistit si jejich hlídání, nicméně školky budou připraveny děti ve středu přijmout," uvedla Barborková.

Plzeň tak reaguje na mimořádné vládní opatření o uzavření všech základních, středních i vysokých škol jako opatření proti šíření koronaviru. Do základních škol zřizovaných městem chodí na 14 500 dětí, do mateřských škol zřizovaných obvody asi 5000 předškoláků.

Autoři | Foto Budějcká Drbna

Štítky ČR, zdraví, školy, koronavirus, mateřské, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.