Počasí dnes2 °C, zítra3 °C
Úterý 5. prosince 2023  |  Svátek má Jitka
Bez reklam

Na Trojce se podařilo umístit do školek všechny děti starší tří let

Centrální plzeňský obvod má ve školkách umístěné všechny děti starší tří let, jejichž rodiče o to měli zájem. Je to díky opatřením, které třetí městský obvod pro velkou poptávku rychle přijal a navýšil kapacitu ve dvou školkách, které se nacházejí v rozšířeném centru města.

„Kapacity se podařilo navýšit ve 49. mateřské škole v Puškinově ulici a 16. MŠ v Korandově ulici, která prošla celkovou rekonstrukcí,“ uvádí 1. místostarosta třetího městského obvodu Pavel Šrámek.

Velký převis, který na Trojce řeší každý rok, způsobují zejména duplicitní přihlášky. Rodiče se totiž hlásí do více školek, nakonec se ale prý podaří uspokojit všechny zájemce.

„Tento rok jsme mohli i díky navýšeným kapacitám umístit děti starší tří let, které v přijímacím řízení skončily pod čarou. Poslední se do školek umisťovaly teď v září,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Letos byl zájem o místa v mateřinkách po celém obvodu vyvážený, kdysi zbývala volná místa ve Skvrňanech, nyní bylo volněji jen tam, kde se navýšily kapacity. Samozřejmě jsou školky, kam se hlásí více zájemců, to je dáno lokalitou nebo oblíbeností dané mateřinky.

Rodiče na Trojce, kteří potřebují umístit mladší děti nebo pro ně chtějí individuální přístup, mohou využít také tzv. dětských skupin. O volných místech nás informovala obvod Edova školka ve Skupovce, Dětské skupiny Na zelené louce na Valše nebo ŽIVÁ školka v areálu Škodalandu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ŽIVÁ školka

Štítky Plzeň, MO Plzeň 3, Procházka, Šrámek, zápisy, umístění, děti, , mateřské školy, kapacity, navýšení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na Trojce se podařilo umístit do školek všechny děti starší tří let  |  Vzdělání  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.