Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Děkan Fakulty zdravotnických studií rezignoval, univerzita prošetřuje nekalosti ohledně udělování stipendií

, aktualizováno 1. února 2023, 15:17

Vážnému podezření ohledně způsobu udělování stipendií čelí dnes už bývalý děkan Fakulty zdravotnických studií Lukáš Štich. Podle informací deníku Právo uděloval stipendia studentům bez ohledu na jejich studijní výsledky, část peněz mu poté měli studenti vracet. Rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček vyzval děkana k rezignaci a chce případ důkladně prošetřit. Štich obvinění odmítá.

„Rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček dnes ráno vyzval děkana Fakulty zdravotnických studií Lukáše Šticha k rezignaci. Důvodem jsou závažná podezření související s udělováním stipendií na fakultě, na která upozornila média. Děkan výzvu k rezignaci přijal,“ potvrdila dnes mluvčí univerzity Šárka Stará

„Na základě informací z veřejných zdrojů jsme zaznamenali možné podezření z protiprávního jednání na univerzitě v Plzni a v současné době se případem z úřední povinnosti zabýváme," informovala ve středu odpoledne mluvčí policie Dagmar Brožová

Talentovaní studenti mohou na fakultě získat stipendium a tím pádem i finanční podporu ve výši dva tisíce korun měsíčně. Podle deníku Právo ovšem dostali tuto podporu i studenti s horším prospěchem a část peněz vypláceli právě děkanovi. Lukáš Štich ale tato obvinění odmítá.

„Děkan s nařčením nesouhlasí a chce poskytnout vysvětlení. Nechce však poškozovat jméno univerzity, a proto rezignoval. Akademický senát fakulty vyhlásí nové volby děkana,“ informovala mluvčí.

Informaci o tomto jednání obdržel rektor univerzity 30. ledna a ihned rozhodl, že se musí vše důkladně prošetřit. Na všech fakultách proběhne interní audit. Případ začíná prověřovat také policie na základě vlastní iniciativy. Oznámení zádné dosud neobdrzěla. „Prostřednictvím hromadného e-mailu také připomněl studujícím, jak mohou podat podnět, pokud se na univerzitě setkají s neetickým jednáním,“ uzavřela mluvčí univerzity. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Fakulta zdravotnických studií

Štítky Fakulta zdravotnických studií, ZČU, Západočeská univerzita, Lukáš Štich, děkan rezignoval

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.