středa 1. dubna 2020 Hugo

Inspekce uložila pokutu osm milionů korun firmě TORESO CB

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu osm milionů korun pražské firmě TORESO CB s.r.o. Porušila podle ní zákon o odpadech tím, že v roce 2016 uložila neoprávněně na pozemek v Mýtě na Rokycansku přes 82 tisíc tun stavebních odpadů, které od roku 2015 přijímala od stavebních společností v Plzeňském kraji, konkrétně od firem Robstav, Recyklace a Sanace Bohemia a HENSTAV. to dnes řekla mluvčí inspekce Radka Nastoupilová. Sankce nabyla 22. října právní moci.

"Pokuta zatím nebyla zaplacena. Pokud ji neuhradí, bude ji vymáhat místně příslušný celní úřad," uvedla. Vyjádření firmy zjišťuje.

"Konkrétně šlo o více než 6000 tun betonu, 120 tun směsi nebo oddělené frakce betonu, cihel, tašek a keramických výrobků. Dále přes 76 tisíc tun zeminy a kamení, které (firma) před tímto uložením průběžně zpracovávala recyklační linkou a které ani po tomto zpracování nepřestaly být odpady, protože nesplňovaly podmínky," uvedla ředitelka plzeňského inspektorátu ČIŽP Petra Horčicová. Pozemek, na nějž byly odpady protiprávně ukládány, podle ní nyní vlastní majitel společnosti Robstav.

TORESO CB podle ředitelky porušila zákon také tím, že jako provozovatel mobilní recyklační linky nezaslala údaje o provozu mobilního zařízení příslušným orgánům a od 23. ledna 2015 do 30. září 2016 provozovala dvě zařízení ke sběru a výkupu odpadů bez souhlasu k provozu.

Autoři | Zdroj archiv

Štítky ČR, odpady, správa, ČIŽP, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.