čtvrtek 26. května 2022 Filip

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Sbírku na Útulek pro zvířata v nouzi zorganizovali zaměstnanci i vedení MO Plzeň 2 Slovany

PR článek

Vedení a někteří zaměstnanci městského obvodu Plzeň 2 – Slovany udělali sbírku na Útulek pro zvířata v nouzi Plzeň. Tento útulek slouží jako dočasný domov pro zaběhnuté, týrané nebo opuštěné psy a kočky a pomáhá jejich majitelům zvládnout nelehké období, kdy se o ně sami postarat nemohou.

Impulzem pro uspořádání sbírky byl případ, který se stal na konci ledna tohoto roku, kdy hasiči museli vniknout do jednoho slovanského bytu, kde měli podezření, že se nachází osoba v nouzi neschopná přivolat si pomoc sama. V bytě našli člověka s těžkými zdravotními potížemi, který byl následně hospitalizován v nemocnici a vzhledem k tomu, že byl majitelem psa, bylo nutné zajistit také péči o něj. Pes byl umístěn v Útulku pro zvířata a po devíti dnech se vrátil ke svému majiteli.

„Podobných případů není málo: osamělý nemocný či zraněný majitel zvířete je hospitalizován v nemocnici a o opuštěné zvíře se náhle nemá kdo postarat. Pak nastupuje pomoc Útulku pro zvířata, a proto nás na Slovanech napadlo mu pomoci uspořádáním malé sbírky,“ sdělila místostarostka městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Eva Trůková. Celkem se na úřadu vybrala částka osm tisíc korun. Za tyto vybrané peníze bylo pro útulek nakoupeno krmivo a stelivo, ke kterému ještě zaměstnanci přidali konzervy pro psy a kočky. Dar útulku osobně předali zástupci městského obvodu v čele s místostarostkou Evou Trůkovou. 

Útulek pro zvířata v nouzi byl otevřen 1. ledna 2010. Toto zařízení postavilo na svém pozemku město Plzeň a je jeho majitelem. O umístěná zvířata i o celé zařízení pečují zaměstnanci Městské policie. Každý měsíc je do útulku přijato přibližně 30 psů a 40 koček a přibližně stejný počet jich je vydán. Provoz útulku je nepřetržitý, podílí se na něm tým profesionálních ošetřovatelů a smluvní veterinární lékařka.

Okolo 70 procent psů je jen zaběhnutých a vyzvedne si je původní majitel. U koček je to naopak, pouze kolem pěti procent se jich vrátí původnímu majiteli. Všichni psi, které si nevyzvedli majitelé, jsou převedeni do druhé části útulku, kde čekají na svěření do náhradní péče. Před převedením je každý pes naočkován a označen mikročipem.

Ohodnoť článek

Štítky MO Plzeň 2, Slovany, sbírka na Útulek pro zvířata v nouzi Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.