pondělí 21. září 2020 Matouš

V Plzeňském kraji je 2500 domácností bez proudu, padaly stromy

V Plzeňském kraji je vinou silného větru bez elektřiny asi 2500 domácností, hlavně na Klatovsku, Tachovsku a Domažlicku. Hasiči od 01:30 vyjeli k více než 80 padlým stromům. Překážky, zejména na silnicích, stále lidé hlásí, ale vítr slábne a například v Plzni už je klid. Novinářům to řekli hasiči a energetici. Dopoledne bylo bez elektřiny v kraji asi 6000 domácností.

"Máme hlášených ještě sedm poruch na vedení vysokého napětí. Vítr už se přesouvá do středních Čech a Pardubického kraje," řekla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Všechny poruchy v Plzeňském kraji by měly posílené čety v terénu opravit během dneška.

V sousedním Karlovarském kraji už je bez proudu "jen" 70 domácností a energetici tam řeší jednu poruchu vysokého napětí.

"Posílili jsme také dispečink a call centrum," uvedla mluvčí. Lidé mohou hlásit poruchy na bezplatné lince 800 850 860, ale také na webu bezstavy.cz a ČEZ jim po opravě zašle hlášení.

Problémy v Plzeňském kraji začaly po 01:00, vítr v regionu měl podle meteorologů kulminovat kolem 12:00.

"Vyjížděli jsme k více než 80 padlým stromům a větvím, nejvíce na Klatovsku, Tachovsku a Domažlicku," řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Nikdo nebyl zraněn. Stromy a větve spadly také na plot a střechu domu v Hrádku na Klatovsku a na automobil. Jezdíme pořád, ale už méně, aktuálně máme nahlášený jeden strom, dodal.

Autoři | Foto HZS

Štítky ČR, počasí, energie, hasiči, vítr, Plzeňský, Karlovarský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.