sobota 30. května 2020 Ferdinand

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

Jeden druh vysoušeče vlasů od značky Sencor je podle České obchodní inspekce nebezpečný. Při laboratorní zkoušce se plastový kryt fénu roztavil a odkryl tak část elektrického obvodu. Podle inspekce se mohou lidé při roztavení popálit, případě se zranit elektrickým proudem. Fén musí po nařízení zmizet z trhu.

Jde o vysoušeč vlasů značky Sencore v černé barvě s růžovou přívodní šňůrou a růžovými designovými doplňky. V balení je samotný přístroj, dva nástavce a návod k obsluze. Podle České obchodní inspekce není výrobek v souladu s požadavky směrnice Evropského parlamentu, Rady Evropské unie a nařízení vlády České republiky. 

„Vysoušeč při zkouškách ve zkušební laboratoři nevyhověl příslušné normě. Při zkoušce došlo k roztavení plastového krytu vysoušeče, čímž se odkryly živé části elektrického obvodu. Uživatel se tak může při tavení krytu popálit, či po kontaktu s živými částmi utrpět úraz elektrickým proudem,“ uvedla ČOI.

Inspekce proto vydala zákaz dodávání výrobku na trh a nařídila jeho stažení z trhu a z oběhu. „Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na MPO a zveřejněn v systému RAPEX,“ dodala ČOI.

Fény byly ze starší šarže

„Můžeme potvrdit, že Česká obchodní inspekce zařadila do systému RAPEX vysoušeč vlasů značky Sencor SHD 8270VT. Jedná se ale pouze o nejstarší šarži z roku 2016, konkrétně 2016827007. Na tuto skutečnost jsme okamžitě zareagovali a produkty této série stáhly z nabídky,“ říká Petr Uher, Senior Quality Manager společnosti FAST ČR a dodává: „Vysoušeče vlasů značky Sencor SHD 8270VT, aktuálně nabízené našimi obchodními partnery, do této šarže nepatří. Jsou tedy bezpečné, splňují veškeré legislativní podmínky a prošly schvalovacím řízením pro prodej v rámci Evropské unie. Bezpečnost produktu je z našeho pohledu potvrzena i faktem, že dosud neevidujeme jediný případ reklamace zmiňovaného vysoušeče s předmětnou závadou.“

Autoři | Foto ČOI

Štítky Česká obchodní inspekce, ČOI, kontrola, fén, Sencor

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.