středa 11. prosince 2019 Dana

Škoda Electric vybaví a odzkouší 26 trolejbusů pro Rumunsko

Plzeňská Škoda Electric dodá kompletní elektrovýzbroj pro 26 nízkopodlažních kloubových trolejbusů pro rumunské město Brašov. Firma, která na zakázce spolupracuje s polským výrobcem autobusů Solaris, zajistí ještě finální montáž a odzkoušení všech nízkopodlažních vozů na plzeňských silnicích. Novinářům to řekl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Hodnotu zakázky podnik nezveřejnil. Celá flotila nových trolejbusů bude dodána příští rok.

"Jedná se o potvrzení úspěšné strategie na rumunském trhu. Minulý rok jsme dodali poslední ze 17 trolejbusů pro město Galati, už dříve zamířilo přes 50 trolejbusů do měst Temešvár a Baia Mare," uvedl Kuch. Podnik letos vyrábí 50 kloubových trolejbusů pro město Kluž.

Brašov bude zakázku spolufinancovat z Evropského fondu pro regionální rozvoj, finálním dodavatelem bude polská firma Solaris. Osmnáctimetrové trolejbusy budou vybaveny bateriemi, které umožní využívat vozy i v místech, kde chybí napájecí infrastruktura; jako elektrobus ujedou nejméně pět kilometrů. "Každý vůz má kapacitu 130 cestujících, budou kompletně klimatizované, mají moderní informační systémy, wi-fi připojení, USB konektory pro telefony a další mobilní zařízení," řekl Kuch.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Vyrobila jich už 14 500. Jezdí ve 30 zemích Evropy, Asie a USA. Ročně podnik utrží pět až šest miliard korun. Kromě trolejbusů a elektrobusů vyrábí pohony pro elektrická vozidla, trakční motory a hybridní a vodíkové autobusy. Většinovým vlastníkem firmy je investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.

Autoři | Foto DPP

Štítky ČR, Rumunsko, MHD, trolejbusy, firmy, Škoda Electric

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.