středa 5. srpna 2020 Kristián

Stezka u Třemošenského rybníka bude uzavřena do konce října

Od 19. srpna do 31. října bude úplně uzavřena stezka pro pěší a cyklisty v Plaské ulici v Plzni. Jde o úsek mezi odbočkou k Třemošenskému rybníku a odbočkou ke Kamennému rybníku. Po dobu uzavírky je k dispozici náhradní trasa. Stezka bude uzavřena kvůli výstavbě silnice I/27 Třemošenský rybník – Orlík.

Cyklisté i chodci mohou využít trasu kolem Třemošenského rybníka, okolo rybníku Nováček a dále pak po hrázi Šídlovského rybníka směrem ke Kamennému rybníku a poté po jeho hrázi.

Výstavba silnice začala koncem června letošního roku, dokončena má být v říjnu příštího roku. Frekventovaná dvouproudá silnice se v délce 1,6 kilometru rozšíří o další dva pruhy. Rozšířením komunikace se má zvýšit bezpečnost a plynulost provozu ve směru z Plzně na Žatec a Most.

V souvislosti s touto stavbou město Plzeň buduje novou 130 metrů dlouhou lávku pro pěší a cyklisty, jež překlene hlavní tah i železniční trať do Žatce. Lávka umožní bezpečné přecházení silnice od Kamenného rybníku směrem k arboretu Sofronka a Seneckému rybníku. Město také vybuduje veřejné osvětlení podél cesty od zastávky železnice Plzeň – Bolevec směrem k lávce. Za lávku i osvětlení zaplatí Plzeň zhruba 25 milionů korun včetně DPH, lávka by měla začít sloužit nejpozději do léta 2020.

Autoři

Štítky Třemošenský rybník, Plzeň

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.