čtvrtek 26. listopadu 2020 Artur

Nový průzkum má zjistit, jak se žije více než 300 tisícům občanů plzeňské aglomerace

Zjistit, jaká je kvalita života občanů v plzeňské aglomeraci, si klade za cíl nový průzkum. Na základě odpovědí občanů by se pak mohla řada věcí zlepšit. Průzkum se týká nejen území města Plzně, ale i dalších 107 obcí, které do aglomerace spadají.  

„Do Plzeňské aglomerace spadá celkem 108 obcí, což je 22 procent obcí Plzeňského kraje. Na území aglomerace k 1. lednu 2019 žilo 309 tisíc obyvatel. Stejně jako u nás v Plzni, tak i v menších městech a obcích je důležité vědět, co občané chtějí, rozhodnutí se nedají dělat od stolu. Proto se opakovaně ptáme na jejich názory, podle nichž můžeme postupovat při dalším návrhu, nač se soustředit,“ uvedl primátor Plzně Martin Baxa (ODS).

V dotazníku, jenž je přístupný na webových stránkách www.iti-plzen.cz, se zástupci města ptají na potřebnost opatření v oblastech životního prostředí, vzdělávání, podnikání, dopravy, sociálních služeb a podobně. Vyplnění dotazníku by nemělo zabrat více než 10 minut.

Výstupy z dotazníku se stanou součástí připravovaného dokumentu nazvaného Strategie Plzeňské aglomerace 2021+. „Na něm pracujeme v souvislosti s novým evropským dotačním obdobím 2021 až 2027. Ten dotazník je jednoduchý, intuitivní. Lidé v něm mohou ohodnotit, jaká opatření jsou podle nich pro další rozvoj území důležitá,“ přiblížil ředitel Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně Erich Beneš.

Ohledně toho, kolik by do Plzeňské aglomerace v novém dotačním období mohlo směřovat peněz, se v současné chvíli stále jedná. V minulém programovém období 2014-2020 byly do území z nástroje ITI investovány zhruba 4 miliardy korun.

Dotazník bude možné vyplnit do 13. prosince 2020. Vyhodnocení bude probíhat jak ve vztahu k městu Plzni jako takovému, tak ve vztahu k celému území vymezené Plzeňské aglomerace. „Zjistíme tak, která ze stanovených opatření vnímají lidé jako přínosnější, a na která bychom se měli více zaměřit,“ vysvětlil Erich Beneš.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky průzkum, plzeňská aglomerace, ITI, kvalita života občanů

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.