čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Barevnými květy teď září sadový okruh v historickém centru Plzně, přijďte se podívat

Sadový okruh v centru Plzně teď září barvami, Správa veřejného statku města Plzně tam vysázela pestrou paletu jarních cibulovin a dvouletek. Nejnápadnější květy mají tulipány. Barevnou škálu doplňují narcisy v pastelových tónech od bílé až přes světle žlutou, jasně žlutou či žlutou s oranžovým středem.

„Nad úzkými obloukovými záhony v Kopeckého sadech vyčnívají stvoly s květy řebčíků královských letos ve žluté barvě. Před rozkvětem jsou zatím okrasné česneky. Záhony lemují úzké pásy dvouletek. Jde především o bohatě kvetoucí macešky drobnokvěté i velkokvěté. U kruhových záhonů ve Smetanových sadech byly lemy vysázeny z pomněnek, bohužel je silně poškodil mráz, proto letos velmi málo kvetou,“ vysvětlila Irena Tolarová, vedoucí oddělení koncepce zeleně Správy veřejného statku města Plzně.

„Zajímavé kvetoucí záhony jsou k vidění, například při cestě tramvají, také na štěrkovém záhonu U Zvonu, kde právě kvetou tulipány a časné jarní trvalky čemeřice,“ upozornila Irena Tolarová.

Stejně jako v minulých letech, tak ani letos nebude chybět oblíbená datumovka z netřesků ve Smetanových sadech před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje. „Datumovka bude v sadech v druhé polovině měsíce května, kdy po zmrzlých mužích začneme sázet letničkové záhony,“ řekla Hana Hrdličková, vedoucí oddělení urbanistické zeleně Správy veřejného statku města Plzně. Aktuální datum pro daný den vytvořený z květin obnovují každé ráno pracovníci firmy, která zajišťuje údržbu sadového okruhu historického jádra.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Martin Pecuch

Štítky sadový okruh, květinová výzdoba, tulipány, Správa veřejného statku města Plzně, datumovka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.