sobota 11. července 2020 Olga

Také Plzeňané se mohou připojit k virtuálnímu čtení jmen obětí holocaustu

Pouze virtuální podobu bude mít letošní Veřejné čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa 2020. Důvodem jsou opatření souvisejících s pandemií koronaviru. Ke čtení, které se uskuteční 21. dubna, se mohou připojit i Plzeňané a společně s dalšími lidmi si připomenout oběti nacistické rasové ideologie za druhé světové války.

Akci organizuje Institut Terezínské iniciativy. V úterý 21. dubna bude všem zájemcům zpřístupněna internetová stránka, na kterou se formou videokonference bude moci připojit každý, kdo bude chtít jména obětí přečíst on-line v reálném čase, a to v časovém rozmezí od 14.00 do 17.00. Aby byla zajištěna plynulost čtení, je potřeba se předem registrovat na e-mailu jomhasoa@terezinstudies.cz. Každý přihlášený obdrží podrobné instrukce, jak postupovat.

Druhou možností je se celý den ke čtení jmen připojit prostřednictvím sociálních sítí. Zájemce nahraje video, na němž přečte jména, a nasdílí jej na facebookovou stránku www.facebook.com/jomhasoa nebo na sociální sítě s hastagem  #ctunajomhasoa. Je možné také nahrát video nebo audio a poslat ho prostřednictvím e-mailu jomhasoa@terezinstudies.cz. Příspěvky organizátoři upraví a nasdílejí sami.

Institut Terezínské iniciativy akci organizuje letos už popatnácté. Letos se mělo uskutečnit veřejné čtení ve 28 městech České republiky včetně Plzně. Každý rok se k veřejnému čtení přidávají další města.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky holocaust

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.