Počasí dnes27 °C, zítra26 °C
Úterý 16. července 2024  |  Svátek má Luboš
Bez reklam

Skálu nad cestou u Boleváku narušila eroze a vypadávaly z ní kameny. S tím je ale teď konec

Eroze narušila skalní masiv nad frekventovanou cestou kolem Velkého boleveckého rybníka. Aby byla cesta bezpečnější, zajistili správci městských lesů pískovcovou skálu tak, aby z ní nepadaly žádné další uvolněné kameny. Za sanaci skály zaplatilo město ze svého rozpočtu 115 616 korun včetně DPH.

„Chceme, aby cesty v rekreačních oblastech města Plzně, byly příjemné a bezpečné. Po uvolnění kusu pískovce nad cestou kolem Boleváku od Rybárny k Malému boleveckému rybníku jsme nechali pískovcový svah zkontrolovat odborníky. Na základě jejich doporučení jsme pak nechali specializovanou firmou odstranit uvolněné a zvětralé kusy horniny, vyčistit pukliny a následně je vyplnit cementovou směsí,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar (STAN).

„Skalní masiv nad cestou pod Boleveckou vyhlídkou je tvořen pískovcem, který velmi snadno eroduje. Erozí dochází k rozrušení celistvosti skalního bloku, což může vést k pádu uvolněných kamenů. Padající kameny mohou ohrožovat návštěvníky rekreační oblasti Bolevecké rybníky, kteří se pohybují po cestě pěšky na kole či na vozíčku,“ říká vedoucí oddělení lesního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně Milan Sekáč. Procházka podél takto ošetřeného skalního bloku by tak měla být pro návštěvníky po několik dalších let bezpečná.

V průběhu letních prázdnin plánuje Správa veřejného statku města Plzně vytvořit pod skálou ještě palisády z dubové kulatiny z městských lesů. Ty mají zachycovat drobné kamínky, písek, opad ze stromů a kusy větví, které by jinak voda splavila na cestu. Dříví použité na palisády bude pocházet z městských lesů.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Milan Sekáč, Správa veřejného statku města Plzně

Štítky zajištění skály, eroze skály, cesta u Boleváku, Velký bolevecký rybník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Skálu nad cestou u Boleváku narušila eroze a vypadávaly z ní kameny. S tím je ale teď konec  |  Společnost  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.