čtvrtek 6. srpna 2020 Oldřiška

V Plzeňské kraji vyhlásili energetici kalamitní stav

V Plzeňském kraji je kvůli silnému větru nyní bez elektřiny 14 tisíc odběrných míst, zejména na Klatovsku a na jižním Plzeňsku. Energetici z ČEZ kvůli tomu vyhlásili kalamitní stav. Podobná situace je také v Karlovarském a Středočeském kraji. Poruchy se daří postupně odstraňovat, řekla dnes mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Aktuálně energetici evidují v kraji 24 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. Ráno bylo v kraji bez proudu až 24 tisíc odběrných míst.

Na Klatovsku, jižním Plzeňsku a Domažlicku mají nejvíce zásahů také hasiči. V celém kraji dnes v souvislosti s počasím evidují přes 250 zásahů, řekl mluvčí hasičů Petr Poncar. V Klatovech vyjížděli k utržené střeše panelového domu v Plzeňské ulici, v Dobřanech vítr poškodil věžičku na kostele sv. Mikuláše. Všechny události se obešly bez zranění.

Padající větev poškodila sanitku záchranné služby, která jela ráno lesem u Spáňova na Domažlicku, řekl Martin Brejcha ze záchranné služby. Větev poškodila čelní sklo sanitky, záchranáři nebyli zraněni.

Autoři | Foto HZSPK

Štítky ČR, počasí, energie, hasiči, vítr, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.