čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Hasiči v Plzeňském kraji vyjížděli kvůli větru k desítkám případů

Hasiči v Plzeňském kraji v noci na dnešek už vyjížděli v souvislosti se silným větrem k desítkám událostí po celém kraji. Nejčastěji likvidovali popadané stromy. Podle aktualizované svodky zásahů od půlnoci do 06:00 provedli hasiči 59 zásahů takzvané technické pomoci, což jsou právě třeba zásahy u spadlých stromů. Bez proudu je v kraji na 12 tisíc odběrných míst, uvedla mluvčí firmy ČEZ Soňa Holingerová.

První výjezdy k popadaným stromům měli hasiči už v neděli po 20:00, do půlnoci bylo takových výjezdů asi pět. Od půlnoci ale již začali vyjíždět k zásahům kvůli větru častěji. Nejvíce popadaných stromů likvidovali v noci na dnešek na Klatovsku, Domažlicku a jižním Plzeňsku a v několika případech zasahovali i na Tachovsku a Rokycansku.

Energetici evidují v Plzeňském kraji 15 poruch na vedení vysokého napětí. Bez elektřiny je podle Holingerové asi 12.000 odběrných míst. V celém Česku je 43 poruch na vedení vysokého napětí a 34 tisíc odběrných míst bez elektřiny.

Silný vítr dnes podle výstrahy ČHMÚ hrozí po celý den v celém Česku. V nárazech může dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině, a místy i více.

Autoři | Foto HZS PK

Štítky ČR, počasí, hasiči, energie, vítr, Sabine, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.