Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Domov pro seniory za 120 milionů korun buduje město Bor na Tachovsku vedle polikliniky

Bor na Tachovsku se 4400 obyvateli staví vedle polikliniky domov pro seniory s 32 lůžky. V regionu u hranic místa v takovýchto zařízeních citelně chybějí. Podle projektu měl domov stát 90 až 100 milionů korun, ale kvůli rostoucím cenám to bude nějakých 120 milionů korun. Jde o největší investici města po roce 1990.

"Stavba objektu začala loni v červenci a měla by být hotová v lednu nebo v únoru příštího roku, včetně vybavení to bude v polovině roku. Chceme ještě vedle parkoviště a parčík pro oddech důchodců," řekl starosta Boru Rudolf Kodalík (Občané Borska). Výhodou bude těsná blízkost polikliniky, jež by městský seniorský dům provozovala. V poliklinice, která bude s novým objektem propojená, už funguje jedno patro domu s pečovatelskou službou.

"Zájem je minimálně třikrát větší, lidé už se nám hlásí teď," řekl Kodalík. Ceny pro klienty zatím radnice nestanovila. Nejbližší seniorské domy jsou v Tachově a ve Stříbře a větší krajský domov sociální péče v Kurojedech, kde je teď hodně lidí z Boru. "Současná investice umožní našim občanům, aby mohli zůstat tam, kde prožili celý nebo velkou část života," dodal starosta.

Stavbu domu pro seniory bude město hradit z úvěru a ze svého. Dotaci zatím nesehnalo. "Pokusíme se ještě něco zpětně 'vydolovat' i od kraje, byli bychom moc rádi," uvedl Kodalík. Podle něj město žádnou tak velkou stavbu nikdy nebudovalo. "Měli jsme původně vybranou ještě lokalitu U Parketu, kde má ale na pozemek smlouvu soukromá firma, která chce stavět něco podobného," řekl starosta. Podle něj by mělo jít o výrazně větší projekt zhruba za 300 milionů Kč. "Zatím projektují," dodal.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky domov pro seniory, 120 milionů korun, město Bor na Tachovsku, investice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.