pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

V Rozvadově zbývá jediný z někdejších deseti nevěstinců

V Rozvadově už skončily téměř všechny nevěstince, jichž bylo ještě před deseti lety na trase po Svatou Kateřinu deset. Dnes zbývá už jen poslední vedle obří vietnamské tržnice, těsně u hranic s Německem, na Svaté Kateřině. Ještě na přelomu listopadu a prosince byly přímo v Rozvadově dva, které zavřela policie. Novinářům to řekl místostarosta Martin Ábel (BEZPP, "Rozvadov"). Podobná situace je v dalších městech u hranic, poptávka z německé strany už není vysoká. V Rozvadově a pěti osadách žije 780 obyvatel.

Místní jsou podle něj rádi, že už v obci tato zařízení nejsou, i když Rozvadov s nimi v posledních letech problémy neměl, protože prostitutky se neobjevovaly v ulicích. "Nebyly to holky, které se tu motaly po silnicích, žádný nepořádek nedělaly. Byly zalezlé a čekaly na zákazníky," uvedl Ábel.

Ani poslednímu domu s červeným srdcem na Svaté Kateřině, která s dalšími čtyřmi obcemi patří pod Rozvadov, nevěští dlouhou budoucnost. "Uvidíme, jak dlouho vydrží," uvedl.

Po zátahu policie skončil vykřičený dům v horním patře restaurace Myslivna a nedávno zavřel nevěstinec provozovaný Turkem.

"U nás už nejsou, nevím o tom. Myslím si, že ten boom vykřičených domů už skončil," řekl Jiří Kadera (BEZPP, Přimda a její obce), místostarosta nedaleké Přimdy se 1600 obyvateli. Ve městě a v okolí už roky nepostávají žádné lehké ženy podél silnice ve směru na Německo nebo od hranic.

V příhraničním rekreačním městě Železná Ruda se 1630 trvalými obyvateli byly ještě začátkem prosince čtyři menší podobná zařízení. "Předminulý týden jeden ukončil provoz a teď už máme jen tři, přičemž jsem byl informován, že oba v Železné Rudě krachují. Další je za městem směrem na Alžbětín a pevně věřím, že v brzké budoucnosti skončí," uvedl starosta Filip Smola (ČSSD). Podle něj už více než deset let prostitutky u silnic nepostávají. Poptávka z německé strany už není vysoká. "Naše město už má jinou tvář a tou je turistické centrum, ale rozhodně ne, jako to bylo v 90. letech, s nějakými nočními kluby a levnými výčepnami alkoholu," uvedl. Město se snaží těmto živnostníkům ztěžovat podnikání, veřejnou vyhláškou například zakázalo srdíčka na fasádách.

Autoři | Foto showpark.info

Štítky ČR, správa, obce, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.