sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Nelegální odpad zadržený v Plzeňském kraji, putoval do Německa

Nelegálně přepravovaný odpad, který zadrželi celníci začátkem listopadu v Plzeňském kraji, putuje zpět do země původu. Při celostátní akci hlídky celníků zajistili u hranic s Německem ve Folmavě a v Rozvadově ve velmi krátkém časovém rozmezí devět nákladních vozidel převážející celkem 200 tun odpadu. Ačkoliv byl deklarovaný jako čistý plast či pryž, auta převážela směs plastu, papíru, textilu, pryže a skla, sdělila mluvčí celníků v Plzeňském kraji Marcela Kašparová. Do dneška bylo v pěti případech potvrzeno porušení zákona a odpad putoval zpět do země původu.

Celníci zadržená auta odstavili a podněty k prošetření předali ministerstvu životního prostředí a České inspekci životního prostředí. V osmi případech odpad pocházel z Německa a určen byl do Polska a v jednom případě do Bulharska, doplnila Kašparová.

Při celostátní akci celníci v celé ČR během deseti dnů odhalili 17 kamionů, které v rozporu s předpisy převážely 410 tun odpadů, oznámila minulý týden v tiskové zprávě mluvčí generálního ředitelství cel Hana Prudičová. Většinou to byl plast smíchaný s komunálním odpadem, který byl přepravován oficiálně jako čistý plastový odpad. Podle dokumentace mělo být 16 případů určeno pro Polsko a Českou republiku. Jedna vykládka se měla uskutečnit v Bulharsku. Odpad byl dovážen v 11 případech z Německa, v pěti z Itálie a v jednom z Rakouska.

Letos odhalili celníci již 48 případů nelegální přepravy odpadů, zatímco loni jich bylo za celý rok 19.

Autoři | Foto celnisprava.cz

Štítky ČR, Německo, odpady, clo, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.