středa 28. září 2022 Václav

Místostarosta Slovan Jan Fluxa se stal novým náměstkem ministra pro místní rozvoj

Jan Fluxa, který je v současné době místostarostou Slovan, se stal novým náměstkem na ministerstvu pro místní rozvoj (MMR). V týmu místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše nahradil Ondřeje Profanta (oba Piráti), který se bude věnovat digitalizaci. O změnách informovalo dnes ministerstvo prostřednictvím tiskové zprávy. Fluxa po podzimních volbách post místostarosty druhého plzeňského obvodu opustí.

„Jan Fluxa, který je už několik měsíců mým poradcem, má velké zkušenosti s minulým evropským předsednictvím, kdy působil právě na MMR. Pro resort bude jistě velmi cennou devizou,“ uvedl Ivan Bartoš.


Ivan Bartoš (Piráti), Jan Fluxa (TOP 09), foto: MMR

Fluxa už se zapojil do aktivit souvisejících s aktuálně probíhajícím evropským předsednictvím ČR, a to po organizační i obsahové stránce. Po jmenování se má zaměřit na aktuální projednávání nových legislativních návrhů v oblasti politiky soudržnosti a cestovního ruchu od úrovně pracovních skupin až po Radu EU. Na úkolech spojených s předsednictvím se tak budou vedle ministra Ivana Bartoše podílet oba náměstci člena vlády, Jan Fluxa a Radim Sršeň (STAN), uvedlo ministerstvo.

Podle Bartošova zadání se má Fluxa na MMR zaměřit také na cestovní ruch a do příprav digitalizace správy systémem e-Turista, který má snížit administrativní zátěž podnikatelů i obcí a zefektivní výběr ubytovacích poplatků. „Chtěl bych se podílet i na agendě evropských fondů," řekl Jan Fluxa, jenž v současné době zastává funkci místostarosty druhého plzeňského obvodu, kterou s podzimními volbami opustí. Bude mít například dohled nad plněním jednotlivých částí Národního plánu obnovy či problematiky veřejných zakázek a veřejných dražeb.

Profant, který v lednu neúspěšně kandidoval na pozici místopředsedy Pirátů, se má věnovat agendě digitalizace v rámci budování digitalizační sekce na Úřadu vlády ČR.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto TOP 09 - Plzeňský kraj

Štítky Jan Fluxa, politika, TOP09, ministerstvo pro místní rozvoj, Ivan Bartoš, Slovany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.