čtvrtek 26. května 2022 Filip

Kandidátku ANO povede do voleb v Plzni náměstek primátora a krajský šéf Zarzycký

Lídrem ANO pro podzimní komunální volby bude v Plzni krajský předseda strany a první náměstek plzeňského primátora Roman Zarzycký, který je od února rovněž náměstkem hejtmana Plzeňského kraje. Nominaci Zarzyckého už potvrdil krajský sněm ANO, který rovněž schválil kandidáta ANO pro senátní volby v obvodu číslo 7 Plzeň - město. Jeho jméno ale ANO zveřejní až v červnu.

"Děkuji za silný mandát do komunálních voleb. Na krajském sněmu jsem získal podporu všech delegátů jako kandidát na primátora. Krajský sněm potvrdil nominace z primárek i oblastních sněmů," uvedl Roman Zarzycký. ANO pod jeho vedením vyhrála v Plzni už minulé komunální volby. Nakonec na magistrátu uzavřela koalici s ODS, TOP 09 a ČSSD.

Sněm také schválil lídry ANO pro jednotlivé městské obvody. Své posty budou obhajovat například starostové centrálního obvodu a obvodu Doubravka David Procházka a Tomáš Soukup. "V Plzni, na městských obvodech, ale také ve většině měst a obcí v Plzeňském kraji budeme kandidovat ve formaci s nezávislými kandidáty," doplnil čtyřiačtyřicetiletý Zarzycký. Na kandidátce ANO na magistrát je na druhém místě současná radní za ANO Lucie Kantorová a na třetím místě náměstkyně primátora Eliška Bartáková.

Náměstek primátora Plzně Zarzycký (ANO) si neprosadil neuvolněnou funkci, stále zůstává na dvou

První náměstek primátora Plzně Roman Zarzycký z ANO bude na magistrátu pracovat dál jako uvolněný, tedy "na plný úvazek" a za plný plat. Na pondělním jednání zastupitelstva neuspěl se žádostí, aby mohl funkci vykonávat jako neuvolněný. Proti se...

Z ostatní stran zatím své lídry pro komunální volby v Plzni oznámili Piráti, jejichž kandidátku povede zastupitel Pavel Bosák. Lídrem KSČM je bývalý poslanec Jiří Valenta. V čele kandidátky STAN stojí bývalý novinář, nyní starosta devátého plzeňského obvodu Malesice Aleš Tolar. Představilo se také nové politické uskupení Ta Pravá Plzeň, jejímž lídrem je bývalý poslanec ANO, podnikatel, ekonom a nyní předseda Agrární demokratické strany Pavel Šrámek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Richard Beneš

Štítky hnutí ANO, volby, kandidátka, lídr kandidátky ANO, Roman Zarzycký, komunální volby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.