čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Za Piráty bude kandidovat v Plzni do Senátu Daniel Kůs

Za Piráty bude příští rok v senátních volbách v Plzni-městě kandidovat pětačtyřicetiletý živnostník a člen zastupitelstva města Plzně a třetího městského obvodu Daniel Kůs. V internetovém stranickém hlasování Pirátů volilo Kůse 93 procent hlasujících. Novináře o tom dnes informoval krajský koordinátor Pirátů Miroslav Mašek. V obvodu číslo 9, který zahrnuje devět z deseti obvodů krajského města, je nyní senátorem Lumír Aschenbrenner zvolený za koalici ODS a Koruna Česká.

"Chci být hlídacím psem v Senátu a nejen hlídat ústavnost, ale i moc a její zneužívání nebo nadužívání. Vždy budu vystupovat proti byrokracii, buzeraci lidí a vždy pro liberální svobodomyslný přístup k lidem," shrnul své cíle Kůs. K jeho prioritám patří životní prostředí a ochrana před klimatickými změnami, transparence a digitalizace veřejné správy, včetně elektronických voleb.

Kůs vystudoval práva a celý svůj dospělý život pracuje jako živnostník. Založil a provozuje několik start-upů a internetových obchodů.

Senátní obvod Plzeň-město měl dosud nového senátora po každých volbách. V letech 1996 až 2002 byl senátorem Bohumil Kulhánek z ODS, následoval Richard Sequens za US-DEU, Jiří Bis z ČSSD a člen ODS Aschenbrenner.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, volby, senát, Piráti, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.