úterý 4. srpna 2020 Dominik

Babiš na festivalu nepochodil. Trhovec ho vyprovodil se slovy: Vám tu nic nedám, protože vás ze srdce nenávidím

Jako vlna se na sociálních sítích přehnal příspěvek o trhovci, který na festivalu Okolo Třeboně odmítl obsloužit premiéra Andreje Babiše. Vyprovodil ho se slovy: „Andreji, já vám tu nic nedám, protože vás ze srdce nenávidím.“ Pro jeho objednávku nakonec premiér podle slov trhovce vyslal svou ochranku. Redakce Drbny majitele stánku oslovila s žádostí o vyjádření.

Trhovec odmítl obsloužit Andreje Babiše na akci festivalu Okolo Třeboně. „Najednou stál Andrej ve frontě u mého stánku a vybíral, co si dá. Za povinných virových prázdnin toho měl hospodský jako já málo na práci a měl jsem čas dokonce sledovat zprávy. Jsem tedy za toto jaro na Andreje ještě naštvanější, než jsem byl vždycky. Objednal si u mě aniž by zvedl zrak od zboží,“ popsal, co situaci přecházelo trhovec Jan Lukavský.

Svou objednávku ale premiér nedostal. „Na mé oslovení: „Andreji, já vám tu nic nedám, protože vás ze srdce nenávidím“ se narovnal a koukal jak puk. Bylo vidět, že je zaskočen a já byl tak trochu zaskočen tím, že je zaskočen on. Čekal bych, že se s takovou reakcí setkává běžně,“ doplnil Lukavský. Hrobové ticho podle něho utnul až smích lidí ve frontě.

„Chvíli na to přišla pro stejnou objednávku obrovská hora svalů a mně bylo jasné, že to je od něj, ale tomu už jsem to prodal. Tedy po pár fórcích, jestli to náhodou není pro Andreje,“ doplnil trhovec a majitel jedné z třeboňských kaváren.

Třeboňský hospodský je podle svých slov překvapen, jakou odezvu mělo jeho odmítnutí obsloužit premiéra na sociálních sítích. Ještě během večera se informace objevila na facebookovém profilu jednoho z návštěvníků festivalu. Během dalších hodin se zpráva rozšířila díky stovkám sdílením.

„Opravdu mě překvapilo, že je o tuto historku takový zájem. Všichni mě plácali po ramenou a říkali: „Ty seš frajer, to bych nedokázal“. Já nechápal o čem to jako mluví a oni: „Ty si jako myslíš, že na tebe nezakleknou? Už teď po tobě jde finančák, jen počkej“. Já tomu zatím nevěřím, jsem ale v šoku, kolik známých by se mu bálo říct svůj názor ze strachu, aby jim například nezavřel hospodu,“ reagoval překvapeně Lukavský.

Redakci Drbny také vysvětlil důvod své antipatie k premiérovi. „Chci aby mé děti vyrostli v demokratické společnosti a aby se do ní nemuseli nikam stěhovat. Kdo dává politikovi dobrovolně svůj hlas, dává mu tím přeci především svou důvěru. Jak může někdo věřit politikovi, kterému prokazatelně nezáleží ani na vlastních dětech, tak tomu nerozumím a asi ani nechci," uzavřel.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto facebook.com

Štítky Třeboň, Andrej Babiš, lázně, festival, Okolo Třeboně, Jan Lukavský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.