středa 12. srpna 2020 Klára

Kandidátku KSČM pro krajské volby v Plzeňském kraji vede Valenta

Předsedou Krajského výboru KSČM v Plzeňském kraji zůstal na další dva roky 56letý Miroslav Kavij. Dnešní krajská konference ho zároveň zvolila jako zástupce regionu ve Výkonném výboru Ústředního výboru KSČM. Lídrem kandidátky pro podzimní krajské volby byl zvolen současný poslanec Jiří Valenta. Novinářům to po jednání řekl mluvčí krajské KSČM Richard Pokorný.

Komunisté na konferenci schválili také kandidáty do podzimních senátních voleb. V Plzeňském kraji dosud KSČM neuspěla v žádných senátních volbách. "Kandidátem do Senátu pro volební obvod číslo 3 (Cheb a Tachov) je Josef Švarcbek (někdejší poslanec a bývalý krajský zastupitel)," uvedl Pokorný. Senátorem za obvod zahrnující okresy Cheb a Tachov je teď Miroslav Nenutil (ČSSD).

Pro volební obvod 9 nominovali dnes komunisté Václava Heřmana, který je členem městského výboru KSČM v Plzni. V současné době je senátorem za Plzeň-město Lumír Aschenbrenner (ODS). Nejvíce nominací na senátora v plzeňském volebním obvodu získal od základních organizací KSČM krajský a plzeňský zastupitel Václav Štekl, který se ale rozhodl, že do voleb nepůjde.

Kavij je předsedou KV KSČM Plzeňského kraje od 18. ledna 2014. "V kraji bychom chtěli obhájit alespoň šest mandátů, co máme teď v zastupitelstvu. A v senátním volebním obvodu číslo 3 by bylo úspěchem, kdyby Josef Švarcbek dosáhl na druhé až třetí místo," uvedl Kavij. Na Tachovsku i na Chebsku mají komunisté poměrně silnou pozici. Podle Kavije má nyní KSČM v Plzeňském kraji kolem 2500 členů.

"Na pozice místopředsedů krajské KSČM byl dnes opět zvolen Karel Kvit, předseda Městského výboru KSČM Plzeň," řekl Kavij. Dosavadního místopředsedu Miloslava Šimánka vystřídal František Podlipský, předseda tachovského okresního výboru.

Autoři | Foto KSČM

Štítky ČR, KSČM, volby, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.