úterý 6. prosince 2022 Mikuláš

Lumír Aschenbrenner z ODS zůstává starostou Slovan, radnici vede nepřetržitě od roku 1998

V druhém plzeňském obvodu Slovany vzniká široká koalice čtyř stran. Dohodu podepsali představitelé vítězné koalice Spolu, uskupení PRO Plzeň, STAN a Pirátů. V čele třetího největšího obvodu by měl zůstat jako neuvolněný starosta dvaašedesátiletý senátor Lumír Aschenbrenner z ODS, který je slovanským starostou od roku 1998. V 27členném zastupitelstvu by měla mít tato koalice většinu 19 mandátů, v opozici skončí ANO s osmi zastupiteli.

„Vzniká široká koalice, taky je vykoupena velkými ústupky od vítěze voleb, což je Spolu, který nebude mít jediného uvolněného starostu, místostarostu nebo člena rady," řekl Aschenbrenner. Funkci starosty už dva roky vykonává jako neuvolněný. Strany nyní pode něj pokračují v jednání o dalším budoucím uspořádání, jejich zvolení zastupitelé postupně podepisují koaliční dohodu.

Senátor Lumír Aschenbrenner vydal už druhou sbírku svých mikrobásniček a opět je to síla

V pořadí už druhou kuriózní sbírku veselých, vtipných mikrobásniček, plných ostrých satirických šlehů, vydal plzeňský senátor a starosta MO Plzeň 2 Lumír Aschenbrenner (ODS). Nová sbírka vydaná opět vlastním nákladem nese název Mácha volá aneb…...

 

Na Slovanech vyhrála víkendové komunální volby koalice Spolu, za níž kromě Aschenbrennera kandidovali i dva dosavadní místostarostové Jan Fluxa z TOP 09 a Eva Trůková z ODS. Spolu získalo 11 míst v zastupitelstvu, ANO a nezávislí kandidáti mají osm mandátů, PRO Plzeň čtyři a STAN a Piráti po dvou. Dosavadní koalici v obvodu tvořily ODS, TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD. Slovany tak nekopírují koalici, která vzniká na magistrátu - tam se domluvilo ANO, Piráti, STAN a PRO Plzeň a vítězné Spolu skončí v opozici.

Spolu by měla mít nově kromě neuvolněného starosty ještě místo neuvolněné místostarostky, které by mělo připadnout dosavadní místostarostce Trůkové. Uvolněnými místostarosty by měl být nově Václav Cinádr ze STAN a dosavadní místostarosta Roman Andrlík, který byl před čtyřmi lety lídr ČSSD, letos byl jedničkou na kandidátce uskupení PRO Plzeň. V radě budou dále dva neuvolnění radní ze Spolu a uvolněná radní za Piráty. Opoziční ANO by měly připadnout uvolněné posty šéfů některých výborů.

Čtete také:

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Richard Beneš

Štítky Lumír Aschenbrenner, volby 2022, komunální volby, Slovany, MO Plzeň 2

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.