pátek 7. srpna 2020 Lada

Holywoodský herec David Morse na Juniorfest nedorazí, jeho přílet zrušila stávka Lufthansy

Hollywoodský herec David Morse se kvůli stávce zaměstnanců letecké společnosti Lufthansa nezúčastní plánované návštěvy Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest v Domažlicích, Plzni a Dobřanech. Aerolinie kvůli stávce palubního personálu oznámily storno na 1300 letů 7. a 8. listopadu, bohužel i jeden z Moreseho letů, řekl výkonný ředitel přehlídky Michal Šašek. Hercův tým podle něj nenašel náhradní letecký spoj. Festival bude 8. až 14. listopadu v pěti městech Plzeňského kraje.

„Jde o nepříjemnou zprávu, kterou jsme samozřejmě nemohli předvídat," uvedl Šašek. Morse se měl 9. listopadu v multikině CineStar Plzeň setkat s veřejností při projekci snímku Zelená míle a ve stejný den uvést snímek Skála v dobřanském kině Káčko. „Z důvodu jeho nepřítomnosti jsme se rozhodli obě projekce zrušit," řekl.


Už 8. listopadu měl herec vystoupit jako čestný host na slavnostním zahájení 12. festivalového ročníku v Domažlicích. Organizátoři mu chtěli udělit Zlatou rafičku, nejvyšší festivalové ocenění za přínos světové kinematografii. „Ocenění mu zašleme alespoň s písemnými díky přepravní službou, jeho přínos v kinematografii zanechal a zanechává skutečně nesmazatelné stopy," dodal Šašek.

Podle ředitelky festivalu Judity Soukupové se návštěvníci Juniorfestu setkají s jinými osobnostmi českého a světového filmu. Na sobotní Den s Českou televizí v plzeňském DEPO2015 (9. listopadu) dorazí herci Jana Plodková, Jakub Žáček a Michal Balcar z pohádky Hodinářův učeň. Festival také nabídne setkání se Zdeňkem Svěrákem, a to v pondělí 11. listopadu v DEPO2015, a s Ondřejem Vetchým ve středu 13. listopadu v Horšovském Týně. Také Svěrák a Vetchý dostanou Zlatou rafičkou. Na přehlídku, jež nabídne 86 filmů, přijedou herci a tvůrci ze Španělska, Nizozemska, USA, Anglie, Polska, Kanady a dalších zemí.

Autoři | Foto Juniorfest

Štítky film, letectví, děti, festival, juniorfest

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.