čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

TIPY NA VÍKEND: Neckyáda, farmářské trhy i letní kino na Kozlu

Třetí srpnový víkend nabízí spoustu akcí k vyžití. Je libo zábavnou podívanou na netradiční plavidla? Tak to rozhodně vyražte do Křimic, kde se neckyáda pojede už podvacáté. Na své si také přijdou milovníci filmu, pokračuje promítání na plzeňské náplavce i na zámku Kozel.

Neckyáda

Na křimické neckyádě se rozhodně fantazii meze nekladou. V uplynulých devatenácti ročnících mohli lidé na Mži potkat zlovolného Gargamela, obřího King Konga i anglický Big Ben. Celkem se na řeku vydalo už 220 roztodivných plavidel. Letošní ročník bude v pořadí už dvacátý! V sobotu ve 14 hodin vyrazí kolona srandovních vorů, loděk (a kdoví čeho) od mlýna v Malesicích. Cíl je pak v Křimicích u restaurace Mže. Celou akci zakončí koncert Báry Zemanové, Velvet Revolver revival a Steven Daniels.

Farmářské trhy

Sobotní dopoledne už tradičně patří farmářským trhům na náměstí Republiky. Jako každý týden tu na návštěvníky čeká řada farmářů, pěstitelů a výrobců regionálních potravin. K dostání tak bude čerstvá zelenina, ovoce, pečivo i maso nebo sýry. Trhy jsou od 8 do 12 hodin. Stánky se mění každý týden.

Tematické prohlídky města

Také v srpnu pokračují tematické prohlídky města, kde se i Plzeňák dozví mnohé o svém bydlišti. Každou sobotu od 15 hodin čeká zájemce To nejlepší z Plzně. Přesně tak se prohlídkový okruh jmenuje. Na něm se dozvíte vše o historii Plzně a jejích nejvýznamnějších památkách. Od 17 a 19 hodin se také každou sobotu konají prohlídky Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů. Vstupenky je možné zakoupit online nebo v Turistickém informačním centru hned vedle radnice.

Kam s dětmi? Na tanec s čertem!

Prázdninové neděle v DEPO2015 patří dětem. Tentokrát tu na nejmenší diváky čeká divadelní představení Tanec s čertem a čertovy nevěsty. Marionetové pohádky s čertem, který jednou trestá lidskou hamižnost a podruhé je sám potrestán pro svou hloupost. Tajemné a veselé představení začíná v 15 hodin. O hodinu později navazuje tvořivý workshop ve Sdílených dílnách.

Vzhůru do letního kina

V sobotu můžete vyrazit na Náplavku na Radbuze, kde je od 21 hodin připraveno promítání českého snímku Poslední aristokratka. Zájemci by ale měli dorazit o něco dříve, ta nejlepší místa totiž rychle mizí. Kdo by raději promítání na zámku, ten může v sobotu vyrazit na Kozel, kde se od 21:15 chystá snímek 3Bobule.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto plzensketrhy.cz / krimice.info

Štítky víkend, tipy, Křimice, Kozel, Plzeň, divadlo, letní kino, DEPO2015

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.