úterý 4. srpna 2020 Dominik

Divadelní léto se muselo kvůli pandemii uskromnit, Švanda dudák ale zůstává

Kvůli koronavirové pauze museli organizátoři Divadelní léto přesunout na 8. července i zrušit nové nastudování hry Shakespeare v Hollywoodu. Snížil se počet představení i míst v hledišti. Každoročně se akce účastní 9000 návštěvníků a patří k tak k největším open air divadelním festivalům v republice.

Divadelní léto pod plzeňským létem vypukne už příští středu. Původní termín ale byl v polovině června. Jako na mnoha dalších akcích se tu výrazně podepsala koronavirová pandemie.

Vzhledem k opatřením v rámci pandemie i neustále se měnící situaci jsme se nakonec rozhodli pro nečíslované sezení ve dvou kategoriích: křesla a elevace. Oproti minulým letům, kdy jsme měli v tuto dobu vyprodáno, je zatím na všechna představení vstupenek dostatek. Zdá se, že diváci s nákupem váhají, ráda bych je proto ujistila, že uděláme vše pro jejich komfort i bezpečí. Dodržíme všechna hygienická doporučení, a navíc hrajeme na čerstvém vzduchu pod širým nebem,“ vysvětluje ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

I když se festival musel trochu uskromnit, stále na programu zůstává novinka, kterou je autorská inscenace studentů pražské DAMU „Poslední zrnko písku“. V úterý 14. července se odehraje i obnovená premiéra Švandy dudáka. V hlavní role se zde ujme Ondřej Rychlý. Nebude na to sám, zdatně sekundovat mu budou Martin Písařík, Michal Štěrba nebo Antonín Procházka. V ženských rolích vystoupí Klára Krejsová nebo Jana Kubátová.

Program letošního festivalu můžete najít na webových stránkách divadelnileto.cz, vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím sítě GoOut. Novinkou pro letošní rok je i zóna na parkování kol. Stojany budou umístěny uvnitř oploceného areálu, kam mohou pouze diváci se vstupenkou.

Festival Divadelní léto připravuje i doprovodný program, který začne právě 8. července Improzápasem, o den později bude na programu exhibice ve slam poetry a 10. července PechaKucha Night.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto divadelnileto.cz

Štítky kultura, divadelní léto, Švanda dudák, Ondřej Rychlý, divadlo, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.