pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Do soutěže o Stavbu roku Plzeňského kraje se letos hlásí 37 staveb

Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje se přihlásilo 37 staveb, rekonstrukcí budov, sportovišť, veřejných prostor či dopravních staveb. Počet přihlášených je nejvyšší za osm posledních let. Vítězové 17. ročníku budou vyhlášeni v září.

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru pořadatelé prodloužili termín pro podání přihlášek. O ocenění v sedmi kategoriích se uchází o pět staveb více než loni, sdělil předseda odborné poroty soutěže, vedoucí krajského odboru regionálního rozvoje Miloslav Michalec.

S přihlášenými stavbami se po uzávěrce seznámila sedmičlenná odborná porota složená z architektů, stavebních inženýrů a techniků. Porotci všechny přihlášené stavby navštíví a rozhodnou o nominacích na titul Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2019. Nominované stavby se budou ucházet také o Cenu hejtmana Plzeňského kraje, Cenu primátora města Plzně, Cenu Krajské hospodářské komory Plzeňského kraje nebo Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Nominace budou zveřejněny 1. července a v internetovém hlasování bude moci o jedné z cen rozhodovat i veřejnost.

O titul se uchází například novostavby obytných a kancelářských budov v Plzni, přístavba pavilonu mateřské školy v Rokycanech, knihovna ve Spáleném Poříčí, rekonstrukce barokního jezuitského refektáře v Klatovech, dům s pečovatelskými byty pro seniory ve Spáleném Poříčí, špitální kaple svatého Jana Nepomuckého ve Stodu, v Domažlicích rekonstrukce spojovacího průchodu mezi budovami gymnázia a opravený bazén.

V kategorii dopravních staveb je mezi přihlášenými například rekonstrukce železničního mostu u Pňovan, v kategorii sportovních a volnočasových staveb je přihlášena autobusová čekárna v Němčovicích ve tvaru pařezové chaloupky z televizního večerníčku nebo úprava náplavky řeky Radbuzy v Plzni. Seznam přihlášených staveb je na www.stavbarokupk.cz.

Loni uspěla například přístavba školní družiny v Plzni - Újezdu, modernizace trati Rokycany - Plzeň nebo obnova Lobezského parku v Plzni.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto KÚPK

Štítky stavba roku, soutěž, stavby, architektura, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.