Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Motoristy v Plzni čekají velké komplikace v dopravě v souvislosti s rekonstrukcí kanalizace

Velké komplikace v dopravě čekají na motoristy v Plzni v souvislosti s rekonstrukcí kanalizace ve Zborovské ulici. Od 14. února do konce června bude ulice průjezdná jen pro veřejnou dopravu. Osobní a nákladní doprava tam bude mít stopku. V dubnu se přidá výstavba okružní křižovatky u Tyršova mostu a také celoplošná rekonstrukce ul. E. Beneše.

„Důvodem uzavírky části Zborovské ulice v Doudlevcích je rekonstrukce kanalizace a přepojení přilehlých nemovitostí ve zhruba čtvrtkilometrovém úseku mezi Samaritskou ulicí až k areálu Správy a údržby silnic Plzeňského kraje,“ vysvětlil generální ředitel Vodárny Plzeň Jiří Kozohorský. Průjezd veřejné dopravy bude zachován, stavbou budou i nadále projíždět spoje městské hromadné dopravy včetně trolejbusů s alternativním pohonem a vozidla Integrovaného záchranného systému. Práce na rekonstrukci kanalizace ve Zborovské ulici se předpokládají od poloviny února 2022 do konce června 2022. Stavba se dotkne vozovky a chodníků, začne úpravami trolejového vedení a skončí obnovou povrchů.

„Nově navržená kanalizační stoka DN 300 bude provedena z kameninového potrubí v téměř čtyřmetrové hloubce, a to včetně obnovy kanalizačních přípojek. Díky úplné uzavírce poběží práce mnohem rychleji,“ uvedl technický ředitel městské vodárenské společnosti Radovan Škarban. Akce je spojena s navazující etapou v Doudlevecké ulici, která zahrnuje i obnovu důležitého vodovodního řadu o profilu DN 400 a délce přes 400 metrů. Část prací se však bude provádět souběžně a poslední činnosti už budou probíhat mimo komunikaci maximálně do října 2022. V červnu 2022 se už předpokládá ve Zborovské ulici spuštění veškerého provozu. Investorem stavby je Vodárna Plzeň, předpokládané náklady činí 43,6 milionu korun bez DPH.

Chystají se i další silniční stavby

Rekonstrukce kanalizace ve Zborovské ulici není jedinou stavbou naplánovanou do čtvrti Doudlevce na jaro 2022. Plzeň společně se Správou a údržbou silnic Plzeňského kraje (SÚS PK) přestaví úsek komunikace procházející mezi Radobyčicemi a částí Doudlevce. Jednou z částí stavby je rekonstrukce průsečné křižovatky v severním předpolí Tyršova mostu, kde se kříží ulice Zborovská, Edvarda Beneše a České údolí, do podoby okružní křižovatky.

S rekonstrukcí souvisí výstavba chodníků, schodiště do Českého údolí, zřízení nadzemního hydrantu, přeložky sítí, veřejného osvětlení a trolejového vedení. V rámci stavby jsou řešeny i vegetační úpravy. Termín zahájení je naplánován na březen, dokončení na září. Předpokládané stavební náklady jsou 20 milionů korun bez DPH, z toho SÚSPK investuje 8,4 korun bez DPH, město Plzeň 11,6 milionu korun bez DPH.

Souběžně se stavbou okružní křižovatky u Tyršova mostu se bude provádět celoplošná oprava ulice Edvarda Beneše v úseku od Zborovské ulice ke křižovatce s ulicí Heyrovského (u bývalé teplárny). Cílem je vyrovnání obrubníků, odfrézování a nové položení asfaltových vrstev a také celková oprava chodníku na východní straně komunikace. Stavba se bude provádět v termínu duben až červen 2022 po polovinách, přičemž po celou dobu stavby bude zachován provoz vozidel ve směru od Tyršova mostu do centra a pro opačný směr bude stanovena objízdná trasa ulicemi Samaritská a Zborovská. Investorem je Správa veřejného statku města Plzně.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Goszka

Štítky rekonstrukce ulice, uzavírka ulice, rekonstrukce kanalizace, veřejná doprava, MHD, rekonstrukce, Plzeň, kanalizace, Edvard Beneš, kruhový objezd, Doudlevce, VODÁRNA PLZEŇ a.s., Plzeňský kraj, České Údolí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Motoristy v Plzni čekají velké komplikace v dopravě v souvislosti s rekonstrukcí kanalizace  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.