čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Stavbaři zbourali most v Chotíkově, silnice I/20 vedoucí z Plzně do Karlových Varů je opět průjezdná

Řidiči jedoucí z Plzně už mohou opět využívat hlavní silnici na Karlovy Vary. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dal v Chotíkově u Plzně odstranit most nad komunikací, který byl v havarijním stavu. Silnice byla od noci z pátku na sobotu uzavřena. Úsek je opět v provozu v obou směrech.

„Technika už je pryč, po mostu není ani památky, zvládli jsme to v termínu. Silnice je nepoškozená a obnovili jsme také dopravní značení," uvedl stručně hlavní stavbyvedoucí Karel Lenc ze stavební firmy APB - Plzeň.

Most byl ve velmi špatném stavu a více než tři roky je uzavřený, i pro pěší a cyklisty. Náklady na demolici ve výši 3,2 milionu korun hradil státní majetkový úřad, který ho vlastnil zhruba čtyři roky. „Převzali jsme ho poté, co se kvůli neexistujícím dokumentům nepodařilo dohledat konkrétního majitele. Pro úřad byl nepotřebný," uvedla mluvčí ÚZSVM  Michaela Tesařová. Úřad ho opakovaně nabízel zdarma obci Chotíkov, Plzeňskému kraji i Ředitelství silnic a dálnic, ale nikdo ho nechtěl, zájem nebyl ani ve výběrovém řízení.

Těžká technika začala s demolicí nebezpečného mostu nad silnicí z Plzně do Karlových Varů

Zchátralý most v Chotíkově u Plzně nad silnicí I/20 už je téměř historií. Dnes ráno začala zhruba dvacítka pracovníků specializované firmy s jeho demolicí. Z toho důvodu je uzavřená i frekventovaná silnice, a to až do nedělních čtyř hodin...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Štítky most, demolice mostu, I/20, zchátralý most, lávka pro pěší, Chotíkov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.