pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Namrzlá vozovka způsobila od rána řadu dopravních nehod na Klatovsku, policie uzavřela část silnice I/22

, aktualizováno 24. listopadu 2021, 13:33

Série dopravních nehod zaměstnává od dnešního rána hasiče a záchranáře na Klatovsku. Vyjíždějí na různá místa regionu. Důvodem je silně namrzlá a kluzká vozovka. Nejhorší situace byla na silnici I/22 poblíž Zavlekova a Pláničky ve směru od Klatov na jihočeské Strakonice. Tam se nedaleko od sebe staly dvě nehody, ale bourá se i na jiných místech.

„Upozorňujeme řidiče, že komunikace I/22 ve směru od Horažďovic je od vrchu Bukovák uzavřena v důsledku řešení dopravních nehod. Na komunikaci dopadá mrznoucí mlha. Pro vozidla je stanovena objízdná trasa. Řidičům doporučujeme přizpůsobit jízdu povětrnostním podmínkám a zbytečně neriskovat,“ informovala mluvčí policie Dana Ladmanová.

Poblíž Zavlekova se sřetl osobák s nákladním vozidlem. Hasiči museli vyprostit sedmačtyřicetiletou ženu z osobního automobilu, která byla ve vážném stavu, ale při vědomí. Vrtulník ji transportoval do plzeňské fakultní nemocnice. Jen nedaleko od hototo místa u obce Plánička havarovala cisterna na mléko, která se střetla s osobním vozidlem. Z osobáku hasiči vyprostili lehce zraněného řidiče. Cisterna skončila po střetu napříč silnicí. O několik stovek metrů dál havaroval na kulzné silnici další osobní automobil, řidič vyvázl bez zranění. 

Provoz na silnici I/22 u obce Zavlekov se podařilo zprovoznit před 14. hodinou. 

„U Klatov ve směru na Štěpánovice došlo ke třem dopravním nehodám,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Z místa nehody záchranáři podle informací Andrei Divišové transportovali do nedaleké Klatovské nemocnice sedmadvacetiletou ženu s lehkým zraněním. Další podrobnosti zjišťujeme. 

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZSPK

Štítky nehody, kluzká vozovka, namrzlá silnice, nehody se zraněním, Klatovsko, série nehod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.