sobota 16. října 2021 Havel

Sledujte pozorně oblohu, nad Plzní zakrouží největší vzducholoď na světě

Unikátní podívaná se naskytne Plzeňanům už tento pátek, kdy budou moci na obloze spatřit 75 metrů dlouhý Zeppelin NT. Jedná se o největší model vzducholodi na světě. Od pátku do neděle bude kroužit nad Českou republikou. Celou podívanou má na svědomí společnost ZF, která je jedním z velkých dodavatelů automobilového průmyslu.

„Jedná se o vzducholoď nové generace. Na světě je takových vzducholodí pouze šest! Navíc je jeho délka 75 metrů, což z něj činí nejdelší Zeppelin na světě! A to není vše. Jeho maximální rychlost je 125 km / h a závisí na síle a směru větru,“ uvedla společnost ZF Group.

Ačkoli se jedná obra, který je větší než Airbus, uveze na palubě 12 cestujících. Polovystužená konstrukce je naplněná nehořlavým heliem. Zeppelin může vystoupat až do výšky 3000 metrů, obvyklá výška při vzduchoplavbě je zhruba 300 metrů nad zemí. Domovskou základu má vzducholoď na břehu Bodamského jezera v německém Friedrichshafenu, kde kotví dva tyto unikátní exempláře. Fanoušci aviatiky mohou sledovat polohu vzducholodi na FlightRadar24, který ukazuje její polohu v reálném čase a tedy nehrozí, že byste ji promeškali. Na mapě ji najdete pod identifikačním označení DLZNT.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Josef Kolina

Štítky Zeppelin, vzducholoď, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.