neděle 20. června 2021 Květa

Složky IZS zasahovaly dopoledne u dvou vážných nehod s větším počtem zraněných

, aktualizováno 8. května 2021, 13:40

Hned u dvou závažných dopravních nehod s větší počtem zraněných zasahovaly dnes dopoledne složky IZS na Klatovsku. V akci byl i vrtulník letecké záchranné služby. U obce Čepice na Sušicku se srazily dva osob ní automobily. Další osobák havaroval v Mochtíně. Plné ruce práce tak měli zdravotníci v Klatovské nemocnici, kam směřovala většina zraněných.

„Vrtulník letecké záchranné služby z místa střetu transportoval do nemocnice čtyřiatřicetiletou ženu se středně těžkým zraněním na urgentní příjem do plzeňské fakultní nemocnice. Pozemní posádky transportovaly šestašedesátiletého muže a jedenasedmdesátiletou ženu s lehkými zraněními do Klatovské nemocnice,“ informovala Andrea Divišová ze záchranné služby. 

„Podle prvotních informací jel řidič s vozidlem značky Ford C Max od obce Čepice. Při vjíždění na hlavní komunikaci nedal dle všeho přednost Škodě Superb jedoucí po hlavní komunikaci ve směru od Sušice na Rábí. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Okolnostmi dopravní nehody a přesnou příčinou se zabývají dopravní policisté územního odboru Klatovy," řekla policejní mluvčí Ivana Jelínková. 

„Kolem půl deváté ráno se stala nehoda osobního automobilu v Mochtíně. Do Klatovské nemocnice jsme transportovali dospělý pár a dvě nezletilé děti s lehkými zraněními,“ uvedla Divišová.

Vozidlo proletělo ve vysoké rychlosti po nezvládnutém průjezdu zatáčkou přes zahradu u rodinného domu, kde smetlo vše co mu stálo v cestě. Jen díky velkému štěstí nezranilo nikoho z majitelů této zahrady. Auto zbořilo plot a narazilo čelně do zdi dalšího domu. 

„Devětačtyřicetiletý řidič projížděl osobním vozidlem obcí Mochtín. Z dosud nezjištěných příčin vyjel z pravotočivé zatáčky a narazil do rodinného domu. Ve vozidle s ním cestovaly dvě nezletilé děti a žena. Alkohol na místě vyloučen dechovou zkouškou. Přesnou příčinou a okolnostmi dopravní nehody se zabývají dopravní policisté z územního odboru Klatovy,“ dodala mluvčí policie Ivana Jelínková.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZSPK

Štítky nehoda, nehoda se zraněním, nehoda osobního automobilu, složky IZS, Plzeňský, Klatovsko, vrtulník letecké záchranné služby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.