pondělí 27. září 2021 Jonáš

Řidiči, pozor na ledovku! Potrápit má celou republiku

Meteorologové varují chodce i řidiče před nebezpečím námrazy. Pozor by si měli dávat šoféři zejména na komunikacích, které se v zimě neudržují. V Plzeňském kraji se to týká především komunikací na Šumavě jako je okolí Modravy, Kvilda, Srní a Železná Ruda. Výstraha platí od zítřejších ranních hodin.

O víkendu hrozí v celé republice náledí. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude na většině území padat mokrý sníh a v sobotu se ochladí. To může mít za následek tvorbu náledí a zmrazků.

„Hrozí nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí. Na neošetřených komunikacích můžou nastat problém v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně,“ varuje ČHMÚ. Víkend bude zatažený s deštěm a sněžením. Teploty přes den se vyšplhají na maximálně tři stupně Celsia.

Počasí potrápilo i řidiče u Nebílov, který nezvládl vozidlo, sjel do příkopu a skončil na střeše částečně mimo vozovovku. Z nehody vyvázl s lehkým zraněním. Jízdu po zasněžené silnici nezvládla ani devětatřicetiletá žena, která havarovala mezi obcemi Nové Sedliště a Mlýnec. 

„Z dosavadního šetření vyplývá, že nepřizpůsobila rychlost jízdy vozidla povětrnostním podmínkám, stavu a povaze komunikace a po projetí mírné pravotočivé zatáčky na sněhové vrstvě na komunikaci nezvládla řízení, vozidlo uvedla do smyku a vyjela do protisměru, kde čelně narazila do protijedoucího vozidla. Po střetu sjela obě vozidla do silničních příkopů. Řidička při nehodě utrpěla zranění, a tak byla převezena do nemocnice na ošetření," dodala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay

Štítky doprava, zima, ledovka, sníh, námraza, ČHMÚ, Šumava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.