pátek 14. srpna 2020 Alan

V Plzni bude v srpnu krajská soutěž zručnosti silničářů se sypači

Svou zručnost a profesionální zdatnost předvedou silničáři Plzeňského kraje v srpnové soutěži Cestářské rodeo. Krajská soutěž se koná poprvé a hostit ji bude Plzeň. S vozidlem s radlicí budou řidiči přesouvat barely na přesnost, jezdit po čáře, do fiktivní garáže a odsouvat pneumatiky ve sloupci. Dva nejlepší soutěžící postoupí do národního kola, případně i do mezinárodního, řekl Radek Šíma, provozní ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚS).

Soutěžící použijí v závodě sypač osazený klasicky na zimu. "Bude mít čelní radlici a zimní nástavbu s rozmetadlem položeným dolů. Tím budeme imitovat ztížené podmínky zimy, hlavně stísněný prostor," uvedl Šíma. Jedno kolo trvá tři až 3,5 minuty. Řidič, který úkoly nesplní bezchybně, dostává trestné body.

SÚS tam bude mít minimálně 25 soutěžících. "Vedoucí středisek to kvitují, z každého přijede nejméně jeden závodník," řekl Šíma.

Akce se koná 24. srpna po celý den na armádní střelnici v Plzni-Lobzích. Složky integrovaného záchranného systému, armáda a BESIP budou v Lobzích při této příležitosti předvádět svoji techniku. Cestářské rodeo 2019 začne v 10:00, vstup je volný. Vyhlášení výsledků bude mezi 15:30 a 16:00.

Podobné soutěže pořádají SÚS po celé zemi, například na jižní Moravě už 12 let. Z pardubického celostátního kola, které bude 14. září, se mohou týmy dostat ještě na soutěž čtyř zemí - ČR, Slovenska, Polska a Maďarska - na přelomu září a října.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, silnice, zajímavosti, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.