čtvrtek 26. listopadu 2020 Artur

Řidič po srdeční zástavě havaroval, do života ho vrátili svědci nehody díky resuscitaci

Srdeční zástavu prodělal za volantem svého vozu přibližně šedesátiletý motorista, který dnes odpoledne havaroval u Horní Břízy na severním Plzeňsku. Do života ho vrátili svědci nehody, kteří na místě provedli resuscitaci.

"Nehoda se stala před čtvrtou hodinou odpoledne na silnici u Horní Břízy, kde osobní automobil skončil mimo silnici. Řidič při jízdě ztratil vědomí, příčinou byla srdeční zástava. Při nehodě neutrpěl žádné zranění,“ uvedla k případu mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Řidič měl obrovské štěstí, že v okamžiku, kdy mu šlo o život, byli na blízku svědci nehody, kteří mu okamžitě poskytli pomoc. „Kolemjdoucí pohotově zareagovali, okamžitě muže vytáhli z vozu a velmi kvalitně prováděli laickou resuscitaci až do příjezdu našich posádek. Muže pak předali záchranáři do péče lékařů na Emergency FN,“ doplnila mluvčí krajské záchranné služby.

Svědkům nehody, kteří muže se srdeční zástavou zachránili, patří obrovské poděkování. A určitě by si zasloužili nominaci na ocenění Gentleman silnic. Bez jejich pomoci by motorista pravděpodobně nepřižil. 

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky nehoda, srdeční zástava, laická resuscitace, záchrana života

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.