pátek 3. července 2020 Radomír

Tylova ulice bude od 1. července neprůjezdná pro auta i MHD, projde velkou opravou

Během letních prázdnin projde opravou Tylova ulice v úseku Koperníkova – Skrétova. Oprava se dotkne i zastávky městské hromadné dopravy a výměny semaforů. Omezení v dopravě potrvají od 1. července do 31. srpna 2020, ulice bude kompletně uzavřena pro osobní i městskou hromadnou dopravu.

Rekonstrukce si vyžádá výluku linek městské hromadné dopravy č. 10, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 35, N2, N5 a N7. Celkové náklady na opravu Tylovy ulice jsou ve výši 6,7 milionu korun.

Důvodem oprav je skutečnost, že se v Tylově ulici nachází velké množství poruch. Jedná se o vysprávky, výtluky, projeté koleje, poklesy, deformace a trhliny. Zároveň je ve velmi špatném stavu zastávka městské hromadné dopravy s projetými kolejemi, deformacemi.

Tylovou ulicí denně projede 14 tisíc vozidel, zároveň se zde nachází zastávka městské hromadné dopravy, umístěná v jízdním pruhu. Denně tak do zastávky vjede 689 spojů. „Celková délka rekonstruovaného úseku je 126 metrů. V současnosti je zastávka městské hromadné dopravy vybudována z drobných kostek, ty odstraníme. Zastávka nově bude z asfaltového betonu, shodná s opravenou vozovkou. Zároveň opraví Vodárna Plzeň vodovod v úseku pod zastávkou městské hromadné dopravy,“ vysvětlila Andrea Fojtíková, technická náměstkyně Správy veřejného statku města Plzně.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky rekonstrukce, Tylova ulice, výluky, uzavírka, MHD, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.