pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

České dráhy postaví v Plzni halu na údržbu vlaků za 200 miliónů

České dráhy postaví v Plzni nové zázemí pro údržbu a opravy vlaků. Náklady na stavbu haly se čtyřmi kolejemi o délce sto metrů a s dílnami pro opravy železničních vozidel má stát více než 200 milionů korun. Hala bude disponovat jeřábem s nosností pět tun a montážními lávkami pro přístup k zařízení na střechách vozů.

Hala bude určena především k provozní údržbě a opravám většího rozsahu elektrických a motorových jednotek pro regionální dopravu v Plzeňském kraji. Bude v ní ale možné provádět opravy a údržbu vozů všech řad, které České dráhy provozují. Hala bude disponovat jeřábem s nosností pět tun a montážními lávkami pro přístup k zařízení na střechách vozů.

„Plzeň se stává významným centrem, kde budeme provozovat moderní vícevozové jednotky. Už dnes tam jezdí motorové jednotky řady 844 RegioShark a elektrické jednotky řady 650 RegioPanter. Brzy k nim přibudou další soupravy pro linky Klatovy - Beroun a Plzeň - Karlovy Vary, proto potřebujeme v Plzni moderní zázemí pro údržbu a opravy," shrnul generální ředitel ČD Václav Nebeský.

Podle jeho náměstka pro provoz Michala Krause dráhy plánují výstavbu a modernizaci hal údržby, myček a sanitárních kolejí po celé republice. V zimě dráhy dokončily modernizaci myčky v Bohumíně, v současné době se staví nová hala údržby v Brně. "Chceme vybudovat opravárenskou halu v Chebu, v Českých Budějovicích a letos začneme s opravou stávající haly v Olomouci. Na tu později naváže výstavba další nové haly," dodal náměstka pro provoz ČD Michal Kraus.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto České dráhy

Štítky České dráhy, vlak, hala, Plzeň, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.