neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

S divokým parkováním U Borského parku je konec, vzniká tam 67 šikmých míst k stání

Živelné a neorganizované parkování v ulici U Borského parku se už brzy stane minulostí. Stávající parkoviště chce rozšířit centrální městský obvod tak aby tam vzniklo 67 šikmých parkovacích míst. V minulosti bylo na parkovišti přibližně 39 nevyznačených parkovacích míst.

Definitivně se také zruší parkoviště kamionů, které dlouhodobě kritizovali obyvatelé okolních domů. Město požádá o dotaci na stavbu, která se v případě úspěšného podání žádosti proplácí ex-post.

„V květnu letošního roku se zahájila stavba, která by měla být dokončena do čtyř měsíců. Celkové náklady činí 6,4 milionu korun, dotace z Operačního programu Životní prostředí by tvořila 85 procent způsobilých výdajů, to je 2,2 milionu korun. Celkové způsobilé výdaje jsou vyčísleny na 2,6 milionu korun. Celou akci financuje Městský obvod Plzeň 3,“ řekl radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem David Šlouf (ODS).

„Na parkovišti U Borského parku vybudujeme 67 šikmých parkovacích stání, z toho čtyři stání budou vyhrazena pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Další tři parkovací stání budou podélná u místní komunikace. Nahradíme původně nepropustný zpevněný povrch parkoviště za povrch propustný se vsakem dešťové vody minimálně 50 procent. Projekt tak přispěje k lepšímu hospodaření se srážkovými vodami v intravilánu,“ popsal nové parkoviště první místostarosta třetího městského obvodu Petr Baloun (ODS).

Stání jsou navržena v rozměrech 2,5 x 5,2 metru a krajní stání budou rozšířena o 0,25 metru. Jednosměrné komunikace obsluhující navržená stání budou v šířce čtyř metrů. Chodníky budou mít bezbariérové prvky. Zpevněné plochy se odvodní do čtyř uličních vpustí, které jsou napojeny přípojkou do stávající kanalizační stoky nebo do přípojek stávajících uličních vpustí.

„Jsem rád, že se nám daří naplňovat předvolební sliby a na našem obvodě vznikají nová parkovací místa, navíc opět vstřícná k nakládání s dešťovou vodou. Těší mě, že v rámci sadových úprav se při plánování parkoviště nezapomnělo na zelené plochy a v projektu je i výsadba 12 stromů,“ doplnil starosta centrálního obvodu David Procházka (ANO).

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto ÚMO Plzeň 3

Štítky U Borského parku, parkoviště, parkovací místa, parkovací stání, stavba parkoviště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.