pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

Ulice v Hradišti projde kompletní proměnou, přibudou nové chodníky nebo parkovací stání

Nejen nová vozovka, ale také chodníky, vjezdy do domů, parkovací stání i upravené autobusové zastávky. Toho všeho se už brzy dočkají obyvatelé ulice Na Rychtě v plzeňském Hradišti. Práce tu začnou v červenci. Hotovo by mělo být v lednu příštího roku.

Rekonstrukce ulice Na Rychtě je společnou investiční akcí města Plzně a VODÁRNY Plzeň, a. s. Ulici Na Rychtě v Hradišti opravíme v úseku začínajícím za křižovatkou s ulicí K Řečišti, konec úpravy je za křižovatkou s ulicí U Hamru. Celková délka úpravy je 306 metrů. Investice činí 20 milionů korun,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Celková rekonstrukce počítá s vybudováním nové komunikaci, chodníků po obou stranách nebo úpravou parkovacích stání.

 „Opravíme také autobusové zastávky a točnu městské hromadné dopravy. Současně vyměníme vodovod ve stávající trase včetně přípojek, zaústíme okapy do kanalizace a na závěr provedeme sadovnické úpravy rekonstruované ulice,“ doplnil David Malán z Odboru investic Magistrátu města Plzně.

Stavbě se nevyhnou dopravní omezení. Autobusová linka č. 31 bude zajíždět do dočasné zastávky u křižovatky ulic Plzeňská cesta a K Starým valům. Od 1. září budou také zajištěny mimořádné školní spoje z Hradiště.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto plzen.eu

Štítky Hradiště, rekonstrukce, vozovka, omezení, parkování, chodník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.