úterý 4. srpna 2020 Dominik

Za tři roky napumpoval Plzeňský kraj do cyklistické infrastruktury 109 milionů

Do cyklistické infrastruktury investoval Plzeňský kraj v letech 2017 až 2019 109 milionů Kč. Vzniklo 57 kilometrů úseků cyklostezek a cyklotras, 27 kilometrů přírodně blízkých stezek pro kola, tři pumptrackové dráhy a dvě trasy pro nácvik jízdy na horském kole. Dále nechal postavit lávku pro cyklisty přes největší vodní nádrž Hracholusky. Na trasy by měly navazovat obce svými projekty. 

"Začínali jsme na zelené louce, kdy cyklisté byli nekoncepčně vedeni mnohdy silnicemi třetí nebo druhé třídy. Cílem koncepce cykloturistiky a cyklodopravy je tedy vytvořit základní síť propojením tras s mezinárodními cyklostezkami, nadregionálními i regionálními liniemi," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek (STAN). Kraj bude tyto stavby dále podporovat.

V roce 2017 dal na šest projektů 12 milionů Kč, například na cyklostezku z Plzně-Koterova do Starého Plzence. O rok později podpořil už 13 projektů téměř 40 miliony Kč, třeba nadregionální trasu z Plzně do Brd, konkrétně úsek Spálené Poříčí-Hořice, dále Berounka trails Mikroregionu Radnicko s dotací deset milionů korun a prodloužil mezinárodní cyklotrasu RT 3 v Rokycanech. Mimo to kraj postavil lávku přes Hracholusky za 13 milionů Kč, na níž dostal přes deset milionů od státu z fondu dopravní infrastruktury.

Loni podpořil kraj 14 projektů cyklostezek, cyklotras a doprovodné infrastruktury za 45 milionů Kč. Významná byla například druhá etapa Cykloresortu Radnicko s dotací 8,7 milionů Kč, cyklotrasa Plzeň - Brdy, úsek Hořehledy - Číčov s dotací 6,8 milionu, a dále cyklostezka z Vejprnic do Plzně-Skvrňan, na níž šlo 6,5 milionu Kč.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky cyklistika, cyklostezky, cyklotrasy, cyklistická infrastruktura, Plzeňský, dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.