Dnes, 16:02
Pohonné hmoty v Plzeňském kraji od minulého týdne mírně zlevnily, víc benzin. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v regionu prodává v průměru za 33,91 Kč, před týdnem byl o 13 haléřů dražší. O čtyři haléře na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 33,44 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 3,74 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 2,84 Kč na litru více.
Nejlevnější benzin v kraji prodávají v okrese Plzeň-sever, kde litr v průměru stojí 33,07 Kč/l, což je o 33 haléřů méně než minulou středu. Nejméně platí za naftu motoristé v Plzni, o to průměrně za 32,12 Kč/l, kde zlevnila za týden o 67 haléřů na litru.
Pohonné hmoty jsou v kraji dlouhodobě nejdražší na Tachovsku. Cena litru benzinu v okrese u hranic s Německem se za týden snížila o 42 haléřů na průměrných 36,38 koruny. Nafta tam za týden zdražila o 72 haléřů na 36,86 Kč/l. Ceny jsou tak na Tachovsku vyšší než v Praze, která má ze všech 14 krajů nejvyšší celostátní průměrné ceny.
Také v celém Česku pohonné hmoty v uplynulém týdnu zlevnily. Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v ČR prodává v průměru za 34,01 koruny, před týdnem byl o 13 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 33 haléřů na litru, za litr teď řidiči dají průměrně 32,98 Kč.
Nejlevnější paliva v ČR natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 33,33 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 32,48 Kč/l. Nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 34,68 koruny a nafta se tam tankuje za 33,81 Kč/l.
V sousedním Německu od minulé středy mírně zdražil benzin a cena nafty stagnovala. Litr srovnatelného typu benzinu se tam podle serveru benzinpreis-aktuell.de prodává v přepočtu průměrně za 43,50 Kč. Za naftu tam zaplatí řidiči v průměru 40,40 Kč/l.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám