pátek 3. července 2020 Radomír

Cyklista na Klatovsku nepřežil při večerní nehodě srážku s osobákem

, aktualizováno 29. dubna 2020, 9:22

Tragická nehoda se stala v úterý večer za Janovicemi nad Úhlavou na Klatovsku. Osobní automobil řízený cizincem tam z nezjištěných příčin na rovném úseku silnice dostal smyk, vozidlo vjelo do protisměru, přetočilo se přes střechu a srazilo cyklistu. Ten bohužel na místě zemřel.

„Přibližně čtyřicetiletý cyklista utrpěl velmi vážná zranění, lékař po příjezdu na místo konstatoval úmrtí,“ potvrdila událost mluvčí záchranné služby Mária Svobodová

Deset minut po devatenácté hodině, jel čtyřiašedesátiletý cizinec s vozidlem značky Toyota Yaris po komunikaci II. třídy číslo 191, ve směru jízdy od Nýrska na Janovice nad Úhlavou. „Na přímém úseku komunikace, před křižovatkou na obec Strážov, se z nezjištěných příčin dostal s vozidlem do smyku, vjel do protisměru, kde se vozidlo nejméně jednou přetočilo přes střechu a narazilo do protijedoucího cyklisty z Klatovska. Trn utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ popsala nehodu mluvčí policie Dana Ladmanová.

Řidič vozidla měl dechovou zkoušku i test na návykové látky s negativními výsledky. Po prohlídce automobilu zadrželi policisté osvědčení o registraci vozidla. Policisté teď nehodu vyšetřují jako podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky nehoda, smrt, cyklista, sražený cyklista

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.