Poprask způsobilo video s dvojicí řidičů, kteří před policejním vozem vjeli na červenou do křižovatky a odbočili

Autoři | Foto Se svolením Městská policie Plzeň

Obrovské pozdvižení způsobilo video plzeňské městské policie. Kamera ve vozidle strážníků zachytila v centru města hned dva motoristy, kteří současně ve dvou jízdních pruzích vyjeli na červenou do křižovatky, odbočili vlevo a pokračovali v další jízdě. Někteří lidé v diskusi na sociální síti tento závažný přestupek překvapivě zlehčují. Viní hlídku policie z toho, že měla včas zasáhnout a znemožnit automobilům jízdu na červenou.

„Jak to dopadá, když řidič nedává pozor? Přesně takhle! Dvojice řidičů stála před naší hlídkou na semaforech v odbočovacím pruhu doleva a svítila červená. V tom se vedlejšímu pruhu, který určuje směr rovně, rozsvítila na semaforu zelená. Načež vyjeli i oba řidiči před vozem strážníků. Jízda na červenou není jen riskantní, ale i nákladný přestupek. Na místě vás může pokuta vyjít na 4 500 až 5 500 Kč a k tomu šest bodů do karty řidiče. Ve správním řízení pak hrozí pokuta v rozmezí 7 000 až 25 000 Kč,“ informovala o této události Městská policie Plzeň.

Událost se stala na jedné z největších a nejrušnějších křižovatek v Plzni. Vozidla vyjížděla z ulice U Prazdroje a odbočovala vlevo do ulice Ukrajinská. Oba řidiči začali signalizovat odbočení vlevo až v okamžiku, kdy už byli uprostřed křižovatky a začali odbočovat. Video pak končí záběrem, jak se hlídka městské policie vydává za dvojicí řidičů, kteří právě spáchali závažný přestupek. V křižovatce předtím musel zastavit jeden překvapený motorista jedoucí v protisměru správně na zelenou, aby se vyhnul nehodě. 

„Tvl, on měl policajty za p.delí a udělá toto,“ uvedla na facebookovém profilu městské policie Lucie. Na to reagoval Jiří. „Je vidět, že řidiči ani nedávají pozor na to, co se děje před nimi, natož co se děje vedle, nebo za nimi.“ Jiný názor měl další diskutující. „Děkujeme policii, že včas nezareagovala a raději přihlížela možné tragédii. Bliknout mnohem dříve a upozornit tak řidiče na omyl jste mohli. Ono to vypadá, že ani cajti nedávali pozor,“ napsal jiný debatující. „Takže za nedbalost řidičů vlastně může policie. Já myslel, že člověk, který absolvuje autoškolu, umí řídit a rozeznat zelenou od červené. Nevěděl jsem, že řidič policejního vozu musí dávat pozor i za ostatní řidiče,“ odpověděl mu Jaroslav.

A bouřlivá debata pokračovala. „A jako blinkry, ty byly kde? Zase zapnuto, až když to auto provádí odbočovací manévr? To je neuvěřitelná šílenost dnešních řidičů. Dát páčku nahoru, to asi strašně bolí. Doufám, že za to dostali pořádný ranec pokuty,“ napsal další Jaroslav. „Ale byl to jasný omyl a ne schválnost. Jel i opatrně, tak snad pokuta nebyla tak hrozná,“ mudroval jiný diskutující. „Kdyby za zatáčkou na zelenou přecházelo vaše díte, byl byste taky v pohodě,“ reagovala otázkou Zuzana.

„Skutečně mě překvapuje, kolík lidí považuje pokutu za porušení vyhlášky, nebo zákona, za něco nemorálního. Kdyby ten dotyčný na té křižovatce způsobil nehodu a někoho vážně zranil, nebo zabil, ale nevytáhl by z kapsy ani kačku, tak byste byl spokojený,“ má jasno Blanka. „Jako řidiči tramvaje snad není měsíc, kdy se mi nestane, že by mi to tam někdo takto vrhnul, ač zelená je rovně. Je to taková další věc, kterou řidič tramvaje musí předvídat,“ dodal tramvaják Jarda.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky jeli na červenou, přestupek, městská policie, jízda na červenou

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.