sobota 5. prosince 2020 Jitka

Zastupitelé kraje při videokonferenci schválili financování západního okruhu Plzně

Historicky poprvé dnes jednalo Zastupitelstvo Plzeňského kraje neveřejně, pouze prostřednictvím videokonference. Plným počtem hlasů zastupitelé schválili financování dostavby západního okruhu Plzně. Jedná se o největší stavební investici ve dvacetileté historii kraje.  

Kraj do stavby investuje i s rezervou 1,94 miliardy korun. Z evropského programu IROP dostane po etapách zpět 1,541 miliardy korun. Financování dostavby západního okruhu podpořilo všech 38 zastupitelů. Jedná se o projekt „Městský okruh, úsek Křimická (Chebská) – Karlovarská v Plzni.“

„Smlouvu s dodavatelem podepíšeme do týdne, hned poté předáme staveniště. Stavba začne ještě v dubnu. Peníze máme,“ informoval náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek (STAN). Nová 3,5 kilometru dlouhá silnice od Křimické po Karlovarskou třídu musí být hotová do 34 měsíců od podpisu smlouvy. Okruh odvede část tranzitní dopravy z Klatovské a Karlovarské třídy, nejfrekventovanějších tepen procházejících centrem Plzně.  

Plným počtem hlasů schválili zastupitelé i druhý bod jednání zastupitelstva. V tomto případě se jednalo ve stejném projektu o navýšení celkové maximální částky „návratné finanční výpomoci“ o částku 141 milionu na konečných 1,941 miliardy. Peníze jsou určené na předfinancování výdajů souvisejících s realizací projektu.  

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky zastupitelstvo, Plzeňský kraj, západní okruh, dostavba, financování, stavební investice, silniční stavby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.