Počasí dnes27 °C, zítra26 °C
Úterý 16. července 2024  |  Svátek má Luboš
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Rekonstrukce Zbrojnické v centru vstoupila do další fáze, vjezd na náměstí je možný Prešovskou a Dominikánskou

PR článek

Další fáze rekonstrukce tramvajové trati Zbrojnická uzavřela příjezd na náměstí Republiky v Plzni, a to z Františkánské ulice. Do centra se tak nyní řidiči dostanou dvěma vjezdy, a sice Prešovskou ulicí od synagogy a Dominikánskou ulicí od Rychtářky. Výjezd z náměstí je možný opět dvěma způsoby, tedy Dřevěnou ulicí do Pallovy ulice a Rooseveltovou ulicí směr Lochotín. S orientací v centru pomáhají přenosné dopravní značky, které ale už několikrát neznámí pachatelé otočili, čímž komplikují dopravu. Městská policie proto zvyšuje kontrolu značení.

Uzavírka Františkánské ulice, která sloužila jako jeden z příjezdů na náměstí Republiky, potrvá do 1. listopadu a je 4. etapou rozsáhlé rekonstrukce. Ta odstartovala 11. května a zahrnuje úsek jižní části náměstí Republiky a Zbrojnické ulice. Důvodem akce za celkem 77 milionů korun je nevyhovující technický stav trati. Současně jde o poslední z velkých rekonstrukcí v okolí náměstí.

Na náměstí Republiky od ulice Bedřicha Smetany do Františkánské ulice je rekonstruován tramvajový pás. Od Františkánské ulice až do Šafaříkových sadů se rekonstrukce týká celého uličního profilu, kdy kromě kolejí dojde i k výměně všech sítí, tedy vodovodu, plynovodu, kanalizace, veřejného osvětlení. Nové budou chodníky a také celá komunikace. Investorem jsou Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP) a Vodárna Plzeň.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Rekonstrukce Zbrojnické v centru vstoupila do další fáze, vjezd na náměstí je možný Prešovskou a Dominikánskou  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.