Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Ve vnitrobloku za Sokolovskou 90 chce obvod upravit parkovací stání. Vznikne tam o 20 míst více

Úpravu stávajícího parkovacího stání ve vnitrobloku Sokolovské ulice mezi panelovými domy s čísly 90 až 106 plánuje první plzeňský obvod. V místě vzniknou dvě oddělené parkovací plochy dohromady s 58 místy, což bude odhadem až o dvacet míst více než nyní.

Současná parkovací plocha vznikla s výstavbou sídliště a své nejlepší časy má již za sebou. Značně poškozený je asfaltový povrch komunikace, parkovacích stání i chodníku. I proto byl vytvořen projekt na revitalizaci prostranství. Podle něj vznikne ve spodní části vnitrobloku, a to podél komunikace, 23 kolmých parkovacích stání včetně dvou míst pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. V druhé, horní části, se vybuduje 32 míst včetně dvou stání pro motocykly.

Obě parkovací plochy se podle projektu oddělí, do horní části se bude zajíždět od Senior Residence Terasy, kde se vybuduje chodníkový přejezd, a spodní vjezd zůstane tak, jak je dnes. „Mezi oběma parkovišti vznikne nový chodník, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti v místě. Je to nápad, s nímž přišli sami občané. Faktem také je, že díky tomuto novému uspořádání se nám do vnitrobloku podaří několik parkovacích míst přidat,“ vysvětlil v tiskové zprávě místostarosta Jedničky Miroslav Šuma, který má na starosti investice.

S revitalizací plochy přijde na řadu také úprava zeleně, která vychází z dendrologického průzkumu. „Prosperující stromy, mezi které patří např. vzrostlé lípy, zůstanou zachovány, a zdravotně nevyhovující zeleň půjde k zemi. Samozřejmě zde vysadíme nové stromy,“ uvedla vedoucí Odboru investic ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová. Stavba dále obsahuje přeložku veřejného osvětlení a umístění nového retenčního vsakovacího prvku pro odvodnění parkoviště v travnaté části mezi domy č. 90 a 102.

Místní obyvatelé budou mít možnost se s projektem důvěrně seznámit, a to za účasti jeho autorky. „Celý záměr představíme veřejnosti ve středu 29. května v 16:30 hodin v obřadní síni úřadu našeho obvodu v aleji Svobody 60. Po prezentaci bude následovat diskuze,“ zve Šuma.

Pokud vše půjde plánu, stavební práce se rozjedou ještě letos. Na úpravy prostranství má obvod vyčleněno devět milionů korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Miroslava Vejvodová

Štítky Sokolovská, parkovací stání, parkování, stání ve vnitrobloku, MO Plzeň 1

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ve vnitrobloku za Sokolovskou 90 chce obvod upravit parkovací stání. Vznikne tam o 20 míst více  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.