Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Už podruhé vykolejil vlak na lokální trati ve Stupně na Rokycansku, obě nehody dělí od sebe jen osm dní

Osobní vlak vykolejil v pondělí odpoledne na výhybce ve stanici Stupno na Rokycansku. Velmi zajímavý je fakt, že na stejné trati u Stupna vykolejil osobní vlak poprvé už 10. prosince. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Při aktuální události nebyl nikdo zraněn, provoz na regionální trati je přerušen, dopravu mezi Stupnem a Ejpovicemi a mezi Stupnem a Radnicemi zajišťují náhradní autobusy. České dráhy odhadují omezení provozu do úterního poledne. 

Osobní vlak vykolejil ve 14:00 dvěma nápravami hnacího vozidla, řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. U události zasahovali také hasiči. Podle jejich krajského mluvčího Petra Poncara cestovalo ve vlaku asi 15 lidí, kteří vystoupili ještě před příjezdem hasičů. Nikomu se nic nestalo. Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský doplnil, že vzhledem k tomu, že se událost stala ve stanici a na výhybce, jel vlak pomalu. Okolnosti nehody zjišťuje Drážní inspekce. Její mluvčí Martin Drápal řekl, že vzniklá škoda je odhadnutá na 180 000 korun, z toho je 100 000 škoda na trati a 80 000 na vlaku.

Vlak vykolejil u Stupna už 10. prosince

Policie minulý týden zveřejnila výzvu ,že kriminalisté hledají všechny cestující, kteří jeli ve vlaku, jenž vykolejil 10. prosince odpoledne ve Stupně na Rokycansku. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. „Jednalo se o vykolejení osobního vlaku Os 27310 linky P22 Radnice – Bezdružice, kdy z obce Radnice vyjel v 15:37 hodin. V rámci objasňování by policisté potřebovali mluvit s cestujícími, kteří v daném vlaku jeli a po vykolejení odjeli ze Stupna náhradní autobusovou dopravou,“ informoval minulou středu mluvčí policie Ondřej Hodan. V obou přípoadech mohla nehodu způsobit technická závada na výhybce, stejně tak ale mohlo jít i o chybu strojvedoucího. Vyloučit nelze ani spojení obou faktorů. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda vlaku, vlak vykolejil, cestující z vlaku, hledají cestující, vykolejil u Stupna

Už podruhé vykolejil vlak na lokální trati ve Stupně na Rokycansku, obě nehody dělí od sebe jen osm dní  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.