Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Čtvrtek 22. února 2024  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Plzeň rozšíří zónu placeného parkování k železniční stanici Jižní Předměstí a k Centrálnímu autobusovému nádraží

Automobilů ve městě stále přibývá a rezidenti mnohdy nemají, kde zaparkovat. Z toho důvodu město od 4. prosince 2023 rozšíří zónu placeného státní F v oblasti od Tylovy ulice k nádraží Jižní Předměstí a v okolí Centrálního autobusového nádraží v Plzni. Hodina parkování bude stát 10 korun, rezidenti s trvalým pobytem za roční parkovací kartu zaplatí 700 korun.

Nová zóna zahrne území ohraničené Klatovskou třídou, Hálkovou a Korandovou ulicí, více západně také okolí CAN. V severní části pojme ještě cíp Radčické a Koželužské ulice. Jedním z hlavních cílů budování zón placeného stání je, aby rezidenti měli možnost vždy najít volné parkovací místo a nedocházelo k přetížení ulic.

„Pokud by město parkování neregulovalo, ulice by byly přeplněné a docházelo by k omezování dalších úloh veřejného prostoru. Zřízení těchto zón je výhodné zejména pro obyvatele s trvalým pobytem v daném území. Mohou si totiž zakoupit levnější dlouhodobé parkovací oprávnění. Ostatní řidiče má tento režim přimět ke zkrácení doby parkování, cestování veřejnou dopravou či k častějšímu využívání záchytných parkovišť mimo zpoplatněnou zónu,“ vysvětlil Aleš Tolar (STAN), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Sazba parkovného v zóně F je stanovena na 10 korun za hodinu v pracovních dnech od 7:00 do 19:00. Rezidenti s trvalým pobytem uvnitř parkovací zóny F zaplatí za roční parkovací kartu 700 korun, podnikatelé a právnické osoby 7 000 korun. „Veškeré informace o podmínkách pro získání nároku na parkovací kartu naleznou zájemci na webových stránkách parkingplzen.cz. Karty budou k dostání v Zákaznickém centru Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) na Denisově nábřeží nebo v e-shopu. Pro placení parkovného je možné také využít naši mobilní aplikaci,“ doplnil dopravní analytik PMDP Pavel Netolický.

Parkovací zóna F se buduje postupně. Zahájení provozu nové zóny je naplánováno na 4. prosince. „Se zpožděním se však zóna F dostane do Bendovy ulice, která se nyní rekonstruuje. Pro řidiče ale platí, že se řídí dopravním značením. Placené stání tedy určuje vždy dopravní značka,“ upozornil vedoucí Úseku dopravního inženýrství Správy veřejného statku města Plzně Ondřej Vohradský.

Ohodnoť článek

Foto Zuzana Duzbabova

Štítky placené parkování, parkovací zóny, rezidenti, rezidenční parkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Plzeň rozšíří zónu placeného parkování k železniční stanici Jižní Předměstí a k Centrálnímu autobusovému nádraží  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.